Po trailoch cez hory

28. 05 2021 09:45 | www.dajto.sk
Po trailoch cez hory
Po trailoch cez hory Foto: Česká televize/TV Dajto
Po trailoch cez hory
Po trailoch cez hory
Po trailoch cez hory

Do kopca, aj z kopca, na horách, v lesoch, aj vo vzduchu... Zažite adrenalín na dvoch kolesách!

Cyklistika je jedno z najrozšírenejších športových odvetví po celom svete, a to vďaka jej rozmanitosti. Horské i lesné terény, asfaltky, poľné cesty či turistické chodníčky, ale pokojne aj špeciálna dráha v hale… V cyklistike si skrátka z množstva možností vyberie nielen profesionálny jazdec, ale i začínajúci biker. Stačí si len naplánovať trasu podľa vašich možností a preferencií - a vyraziť.

Zima je už, našťastie, za nami, lyže do ďalšej sezóny bezpečne uskladnené v komore, pivnici či na povale, jar už onedlho vystrieda leto... Najvyšší čas poriadne prevetrať bicykel! Ako fajn, že Čechy, Morava a Sliezsko, ktoré vám od 29. mája vždy v sobotu o 17.20 z úplne iného súdka predstavíme v novej športovej cyklistickej relácii Po trailoch cez hory, sú doslova pretkané sieťou nádherných cyklotrás, trailov a bikeparkov, ktoré ponúkajú terény pro cyklistických nadšencov i profesionálov.

Už samotný názov relácie napovedá, kadiaľ asi povedú stopy bikov populárneho športového moderátora Jiřího Hölzela a Teodora Kováča, jedného z najlepších jazdcov v ČR i na svete, ktorí vás budú reláciou sprevádzať. Za všetky úžasné trasy spomenieme aspoň pár - tešiť sa môže napríklad na prekrásne Broumovsko a TrutnovTrails, Krušné hory a Plešivec či Jeseníky a Bikepark Kopřivná...

A ako malá, pomyselná „čerešnička na torte“ v každej časti nechýba ani pravidelné Servisné okienko s Pavlom Čábelickým, zakladateľom unikátnej českej siete cykloservisov Kolofix – aby sa vám na vašom bikeu jazdilo oveľa lepšie!


Čo možno neviete
Relácia Po trailoch cez hory voľne nadväzuje na svojho divácky veľmi úspešného zimného predchodcu Na skialpoch cez hory.