Dajte otázky, Dajto odpovie! (jún 2019)

28. 06 2019 08:00 | www.dajto.sk
Dajte otázky, Dajto odpovie
Dajte otázky, Dajto odpovie Foto: TV Dajto

Pravidelne nám kladiete množstvo otázok. Dnes vám prinášame odpovede na ďalšie z nich!

Arian: Bude televízia Dajto v budúcej sezóne vysielať nejakú z top 5 futbalových líg?
- V rámci futbalu plánujeme už v auguste vysielanie Superpohára UEFA z Instabulu, kde sa proti sebe stretnú silné anglické mužstvá Liverpool a Chelsea. Následne budeme od augusta opäť vysielať Highlighty Ligy majstrov, diváci tak na Dajto uvidia každý jeden gól, ktorý padne v tejto najprestížnejšej futbalovej súťaži.

Miki: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či náhodou neplánujete vysielať ďalšie série seriálu Prvých 100?
- Samozrejme, plánujeme odvysielať aj ďalšie série. Aktuálne sa však už počas leta môžete tešiť na 2. a 3. sériu a budúci rok Vás čakajú premiéry 4. a 5. sezóny. Okrem toho ponúkneme aj množstvo ďalších akčných seriálov, ako napríklad aktuálne vysielanú Križovatku smrti, následne prídu na rad Gotham, Stúpenci, alebo Čierny zoznam.

Matúš: Dobrý deň, kedy budete vysielať obidve série sitkomu Správna dvojka? Ďakujem.
- Seriál Správna dvojka sme odvysielali už niekoľkokrát a aktuálne už na neho nemáme vysielacie práva. O kvalitné sitkomy však v súčasnosti rozhodne nie je vo vysielaní televízie Dajto núdza, okrem našich troch silných popoludňajších značiek Teória veľkého tresku, Priatelia a Dva a pol chlapa, sa môžete zabaviť aj každý pracovný podvečer v spoločnosti seriálov 2 baby na mizine a Kevin si počká.

Miroslav: Mam otázku, a nestalo sa to prvýkrát! Prečo keď skončíte 4. sériu NCIS tak následne pustíte 13. sériu, úplne bez logiky. Urobili ste to aj s Dva a pol chlapa, aj s Mentalistom, to si robíte z ľudí srandu? Som zvedavý, čo mi odpíšete, lebo tu neobstojí žiadny argument, je to archív. Človeka to len nahnevá, že chce sledovať pokračovanie a nemôže, cíti sa ako okradnutý...
- Žiaľ, pri niektorých seriáloch sa stane, že končia vysielacie práva rôznych sérií v inom poradí, než by sme chceli, a z toho dôvodu sa, ale len vo veľmi výnimočných prípadoch, môže stať, že sa nedodrží chronologická následnosť sérií. Snažíme sa však vždy všetky tituly nasadiť v prvom rade tak, aby bol divák spokojný.

Martin: Zdravím, chcel by som sa spýtať prečo zostrihávate scény z filmov a zo seriálov, všimol som si to už pri filme Tutanchamon a pri seriáloch Arrow a Dva a pol chlapa.
- Nerobíme to radi, niektoré scény v rámci seriálov a filmov však nie sú vhodné do denného vysielania, musíme sa striktne držať našej v tomto smere pomerne prísne nastavenej legislatívy. Každý program musí mať označenie vekovej vhodnosti a z toho vyplýva aj jeho následne umiestnenie v rámci programovej štruktúry.

Jana: Dobrý deň, plánujete zaradiť do vysielania aj seriály O.C. California a Veronica Marsová?
- Žiaľ, ani jeden zo spomínaných seriálov neplánujeme vysielať. Počas leta sa však môžete v pracovné dopoludnia na TV Markíza tešiť na kultový sitkom Krok za krokom, a pribudne aj premiérový seriál Dr. Ken. Okrem toho Vás každú stredu večer na Markíze čakajú aj premiérové časti 12. série kriminálneho seriálu Myšlienky vraha.

Miroslav: Je možné, že by sme mohli vidieť na TV Dajto 13-dielny seriál z produkcie Telemundo s názvom El Recluso?
- Bohužiaľ, aktuálne tento seriál neplánujeme vysielať.

Dušan: Bude pokračovať Kobra 11 na Markíze alebo u vás na Dajto?
- Kobra 11 sa vráti už počas leta na obrazovky TV Markíza, konkrétne ju ponúkneme od 12. série. A na Dajto sa Kobra 11 nasťahuje so staršími sezónami, takže je sa určite na čo tešiť! :-)

Jožko: Dobrý deň, budete vysielať seriál Chrisa nemá nikto rád? Ak áno, tak kedy to bude? A ešte aj film Karate Kid.
- Žiaľ, daný seriál naplánujeme vysielať, počas dna však vo vysielaní Dajto nájdete veľa iných sitkomov.  Ale na film Karate Kid sa môžete tešiť už v septembri tohto roka. :-)

László: Dobrý deň, zaujímalo by ma, či neplánujete vysielať filmy ako Kým prišla búrka (Adrift), Valerian a mesto tisícich planét (Valerian and the City of a Thousand Planets) alebo Krotitelia duchov (Ghostbusters) z roku 2016. Ďakujem za odpoveď.
- V rámci spomínaných filmov sa môžete tešiť na nové spracovanie filmu Krotitelia duchov z roku 2016, okrem toho Vás však čaká na jeseň tohto roku aj množstvo ďalších premiérových filmov. :-)

Terka: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či náhodou neplánujete vysielať staršie seriály ako Lovkyňa tajomstiev, Alf, Fringe, Nikita, Komisár Rex (rakúske časti) alebo Bez stopy. Taktiež by ma zaujímalo, či plánujete cez leto vysielať na TV Markíza aj premiérové filmy, alebo budete vysielať len reprízy za tie dva mesiace. Za odpoveď vopred ďakujem.
- Zo starších seriálov sa môžete tešiť na Vami spomínaný seriál Komisár Rex. Okrem toho napríklad už budúci týždeň v pondelok ráno o 9:50 na TV Markíza štartuje dlhoročne obľúbený sitkom Krok za krokom. V rámci premiérových filmov sa počas leta môžete tešiť napríklad na kinohit Interstellar. :-)

Andy: Budú aj ďalšie série NCIS,  NCIS: Los Angeles a Posledná loď? A budete vysielať aj 24. sériu Kobry 11?
- Áno, všetky Vami spomínané seriály plánujeme do vysielania. Novej série Kobry 11 sa dočkáte už túto jeseň, premiérové časti NCIS a NCIS: Los Angeles sa dostanú na obraz budúci rok.

Peter: Dobrý deň, plánujete vysielať ešte nejaké horory, prípadne film Horns - Rohy (2013), MEG: Hrozba z hlbín, V zajatí démonov 2, Leviathan (1989), DeepStar Six (1989), Votrelec, Predátor, Upgrade (2018), Rozpoltený (2016), Život (2017), Tiché miesto (2018), Zbav nás zlého (2014) a iné? Ďakujem.
- V najbližších týždňoch sa môžete tešiť na filmy ako Sedem (6. júla),  Nezvratný osud 5 (12. Júla), Očista (27. júla), alebo na horor Annabelle, ktorý odvysielame počas augusta.

Marek: Dobrý deň, prosím vás, premýšľali ste zaradiť seriál M.A.S.H.? Ďakujem.
- Kultový M.A.S.H. je bezpochyby kvalitný seriál, pozorne sledujte vysielanie TV Dajto a nechajte sa prekvapiť. :-)


PR oddelenie skupiny Markíza


Ak máte na nás aj vy nejaké otázky, položte nám ich prostredníctvom Facebooku alebo formulára na titulke www.dajto.sk!

Komentáre ( 0)