Dajte otázky, Dajto odpovie! (máj 2019)

31. 05 2019 12:00 | www.dajto.sk
Dajte otázky, Dajto odpovie
Dajte otázky, Dajto odpovie Foto: TV Dajto

Pravidelne nám kladiete množstvo otázok. Dnes vám prinášame odpovede na ďalšie z nich!

Dominika: Dobrý deň, v reklamách som zachytila, že budete od júna vysielať dva nové seriály. Chcela by som sa informovať, či sa chystáte nimi nahradiť niektoré zo seriálov, ktoré chodia teraz poobede (Dva a pol chlapa, Teória veľkého tresku a Priatelia) alebo budú v inom vysielacom čase a tieto seriály dovysielate do poslednej série. Ďakujem za odpoveď a ešte vám chcem povedať, že mi týmto poobedným vysielaním seriálov veľmi spríjemňujete deň.
- Presne tak, od pondelka, 3. júna 2019, prinesieme divákom ďalšie skvelé sitkomy 2 baby na mizine a Kevin si počká. Nejde však o náhradu, ale rozšírenie našej programovej ponuky o tieto dva seriály v čase od 18:15 do 20:15. Pri seriáli 2 baby na mizine ide o overenú značku na našom trhu, pričom ponúkneme  v premiére aj záverečnú 6. sériu. Kevin si počká je úplná novinka na slovenských obrazovkách s veľmi obľúbeným americkým komikom Kevinom Jamesom.

Miki: Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či máte naplánované ďalšie vysielanie seriálu Prvých 100?
- Výborný seriál Prvých 100 sa vráti na obrazovky už v júli tohto roka. Dovtedy si môžete vychutnať napríklad premiérové časti seriálu Čierny zoznam každú nedeľu večer. Rovnako od budúceho týždňa začíname s vysielaním seriálových maratónov, vždy od pondelka do štvrtka po 22:15, hneď budúci týždeň sa môžete tešiť na seriál Posledná loď, počas júna ešte uvidíte v danom slote seriály ako Zoo, Hráč: Na život a na smrť, alebo Križovatka smrti.

Andrea: Dobrý deň, mám rada vaše stanice, pretože nám vždy ponúkate novinky. Ste super a chcem sa vám za to poďakovať. Vysielate skvelé seriály aj zábavné programy. Páčia sa mi aj filmy, ktoré vysielate. Preto by ma zaujímalo, či ste neuvažovali o zakúpení akčných komédií ako Keanu, The Nice Guys alebo Gringo, ďalej komédii ako Fist Fight, I Feel Pretty alebo Father Figures a nad akčným dobrodružným filmom Suicide Squad. Ďakujem za odpoveď. Vaša verná diváčka.
- Premiéru akčnej DC fantasy Suicide Squad, v slovenskom preklade Jednotka samovrahov, prinesieme na obrazovkách TV Markíza v druhej polovici tohto roka, takže je sa rozhodne na čo tešiť. Z veľkých filmových premiér sa môžete aktuálne tešiť napríklad na premiéru filmu Luca Bessona  - Lucy - s krásnou Scarlett Johansson v hlavnej úlohe, a to už v nedeľu, 16. júna 2019, o 20:30 na obrazovkách TV Markíza.

Andrej: Budete vysielať aj box Joshua vs. Hill? Ďakujem za odpoveď.
- Aktuálne sa túto sobotu v New Yorku uskutoční zápas Joshua vs. Ruiz, ktorý však vzhľadom na neatraktívny nočný vysielací čas nebudeme vysielať. V danú sobotu, 1. júna 2019, si však môžete na obrazovkách TV Markíza vychutnať od 20:30 futbalovú lahôdku v podobe finálového zápasu prestížnej Ligy majstrov.

László: Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, či neplánujete v najbližších mesiacoch vysielať nejaký premiérový animovaný film. Viem, že máte viacero zakúpených, tak by ste mohli niektoré odvysielať. Viem, že si ich chcete ušetriť, ale myslím si, že netreba, pretože spoločnosti, od ktorých nakupujete ich vyrábajú v dosť veľkom množstve a sú aj naozaj kvalitné. Takže, dúfam, že potešíte fanúšikov animovaných filmov. Váš verný fanúšik.
- Už budúcu sobotu sa môžete na obrazovkách TV Markíza tešiť na animovaný film Hotel Transylvánia. Leto Vám zas spríjemnia animované filmy ako Madagaskar alebo Kocúr v čižmách.

Peter: Dobrý deň, plánujete vysielať MS v hokejbale 2019? Ďakujem.
- V rámci športových udalostí sa môžete tešiť tento týždeň v sobotu od 20:30 na finále Ligy majstrov na TV Markíza, budúci týždeň od štvrtka 6. júna do nedele 9. júna 2019 na Roland Garros na obrazovkách TV Dajto, kde prinesieme ženské a mužské semifinálové a finálové zápasy z jedného z najprestížnejších tenisových turnajov z Paríža. V júni sa môžete následne tešiť na živé vysielanie eventu Red Bull Air Race z ruského mesta Kazaň, konkrétne v nedeľu 16. júna 2019, od 15-tej hodiny, a o ďalších športových udalostiach budeme včas informovať.

Michaela: Dobrý deň, plánujete po odvysielaní 4. série seriálu Čierny zoznam odvysielať aj nasledujúcu 5. sériu? Ďakujem.
- Na leto si dáme s premiérovými časťami krátku prestávku a budete si môcť vychutnať seriál Čierny zoznam opäť od 1. série, aby ste si ešte raz mohli pozrieť kompletne všetky časti. Počas leta sa do víkendového vysielania vrátia seriály ako napríklad Lovec zločincov, Doba prílivu, alebo NCIS: New Orleans, takže je sa naozaj na čo tešiť. :-)

Tomi: Zdravím, po Vinnetou 3 nedáte ešte Vinnetou a Old Shatterhand: V údolí smrti?
- Žiaľ, na daný film nemáme aktuálne vysielacie práva. Vo vysielaní však nájdete veľa iných dobrodružných filmov ako napríklad Posledný samuraj, trilógia Pán prsteňov, alebo Trója, ktoré uvidíte počas tohto leta.

Peter: Zdravím Dajto, ďakujem za predošlú odpoveď ohľadom zvuku. Spomínali ste, že iba staré dabingy boli robené ako Dual Mono. Ale nie je to tak. Zaregistroval som Dual Mono audio aj pri súčasných premiérach, ako Mad Max (2015), Barbar Conan 3: Červená Sonja ešte napr. pri filme 7 sestier, ktorý bol nedávno odvysielaný. Určite veľa divákov by ocenilo kvalitnejší zvuk. Neplánuje TV Markíza časom vysielanie v Dolby Digital 2.0 alebo 5.1, ako je to aj v ČR? Ďakujem.
- Spomínané filmy máme určite Stereo, pred niekoľkými týždňami sme však riešili problém so satelitným operátorom Skylink, ktorý šíril náš signál s Mono zvukom. Zrejme ste si dané filmy nahrávali zo satelitu v čase, keď bol tento problém ešte aktuálny. V súčasnosti by už malo byt všetko v poriadku. Čo sa týka Dolby, v tomto smere sa začali u nás práce, ale momentálne v najbližšej dobe zvuk 5.1 neplánujeme.

Tibor: Dobrý deň, plánujete vysielať "Star Trek Discovery"?
- Tento nový seriál zatiaľ neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na premiéru nového filmu Star Trek: Do neznáma. :-)

Arian: Bude Dajto v budúcej sezóne vysielať nejakú z top 5 futbalových líg?
- Na Dajto sa môžete tešiť na neoficiálny otvárací zápas Ligy majstrov – finále Superpohára UEFA z Instabulu – v stredu 14. augusta 2019. Následne sa môžete tešiť vždy v hracie dni, utorky a stredy, na Highlighty Ligy majstrov, teda na Dajto uvidíte každý jeden gól, ktorý padne v rámci Ligy majstrov aj v sezóne 2019/2020. Výsledky a najlepšie momenty z top 5 futbalových líg ponúkame v Športových novinách na TV Markíza.

Nataly: Dobrý deň, plánujete vysielať film Kapitán Amerika: Občianska vojna alebo sériu Avengers? Za odpoveď vopred ďakujem.
- Žiaľ, dané tituly neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na veľké premiérove filmy od DC Studios ako Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti, Justice League, Wonder Woman, alebo Aquaman.

Richard: Dobrý deň, odvysielate aj ďalšie série Mŕtveho bodu?
- Tento rok plánujeme odvysielať 2. aj 3. sériu tohto akčného seriálu. Na obrazovky sa dostane na jeseň tohto roka s veľkou marketingovou kampaňou, aby Vám pokračovanie určite neuniklo. :-)


PR oddelenie skupiny Markíza


Ak máte na nás aj vy nejaké otázky, položte nám ich prostredníctvom Facebooku alebo formulára na titulke www.dajto.sk!

Komentáre ( 0)