Hokejisti Slovana odštartovali nadstavbu výhrou 5:0 nad Zvolenom

24. 02 2020 07:45 | TASR
Slovan Bratislava - HKM Zvolen
Slovan Bratislava - HKM Zvolen Foto: TASR

Slovan sa dostal v úvode do tlaku vďaka faulu Corrina, ktorý išiel už v 1. minúte na trestnú lavicu.

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali nadstavbovú skupinu Tipsport ligy o 1. až 6. miesto víťazstvom. V nedeľňajšom domácom zápase si poradili s HKM Zvolen 5:0.

Slovan Bratislava - HKM Zvolen 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Kytnár (Bačík, Šedivý), 7. Abdul (Carson, Zigo), 17. Meszároš (Štajnoch, Abdul), 42. Zigo (Štajnoch, Meszároš), 49. Pance (St. Pierre). Rozhodcovia: Lokšík, Kókai - Synek, Soltész, vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4058 divákov.

Slovan Bratislava: Brust - Bačík, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Carson, Kučný - Puliš, Zigo, Abdul - Pance, St.Pierre, Bondra - Žitný, Kytnár, Viedenský - Sloboda, Urbánek, Matoušek

HKM Zvolen: Tomek - Stephenson, Betker, Tomko, Corrin, Drgoň, Švarný, Kurali, Meliško - Parks, McPherson, Halama - Mikúš, Zuzin, Petráš - Kelemen, Mráz, Thompson - Kolenič, Tibenský, Marcinek

Slovan sa dostal v úvode do tlaku vďaka faulu Corrina, ktorý išiel už v 1. minúte na trestnú lavicu. Domáci síce presilovku nevyužili, no ich nápor pokračoval a desať sekúnd po jej konci otvoril skóre Kytnár, keď tečoval strelu Bačíka - 1:0. Následne si zahrali v početnej výhode aj hostia, šance mali Parks a Mikúš, ale nepremenili ich a v 7. minúte udreli znova "belasí". Opäť sa presadili tečovanou strelou, tentokrát skóroval Abdul po strele Carsona. V 17. minúte pridal Meszároš tvrdou strelou tretí gól a v závere tretiny mohlo byť už 4:0, no Bondra ani Pance Tomeka neprekonali.

Brankár Zvolena si pripísal ďalší dôležitý zákrok v 24. minúte, keď zneškodnil strelu Ziga. Hostia mali ihneď dobrý protiútok, no Kelemen netrafil bránku. Slovan si potom zahrali dve presilovky, v 26. minúte bol v dobrej pozícii Urbánek, no Švárny mu znemožnil zakončenie. Druhá početná výhoda "belasých" sa skončila predčasne, keďže na trestnú išiel aj Zigo. Zvolen mohol znížiť v 31. minúte, no Brust výborne zasiahol pri strele McPhersona i dorážke Mikúša. V 35. minúte sa ocitol po prihrávke Bondru pred brankárom Pance, ale tesne minul.

Slovan si zahral v úvode tretieho dejstva ďalšiu presilovku a dokázal ju využiť už po 18 sekundách. Štajnochovu strelu od modrej tečoval za Tomekov chrbát Zigo. Ďalší gól mohol pridať v 43. minúte vo vlastnom oslabení Urbánek, ale v úniku trafil len do brankára. Zvolenčania dostali šancu skorigovať v 45. minúte, keď hrali vyše minútu 5 proti 3, vytvorili si tlak, no Brust si udržal čisté konto. V 49. minúte pridal Slovan piaty gól z hokejky Panceho a tak odštartoval nadstavbovú časť vysokým víťazstvom.

hlasy po zápase:

Andrej Meszároš, obranca a strelec tretieho gólu Slovana: "Možno to vyzeralo jednoducho, ale jednoduché to určite nebolo. Všetci chalani poctivo pracovali aj smerom dozadu a podržal nás 'Brusty'. Na začiatku sme dali rýchle góly, po prvej tretine to bolo 3:0 a potom sme to už len kontrolovali. Možno mali zopár šancí, ale myslím si, že sme ich do ničoho vážneho nepustili, postrážili sme si to a vyhrali sme. Stále sa snažíme strieľať od modrej, dôležité je, aby sme mali hráčov pred bránkou. Pri mojom góle tam bol Bondra a pri ďalších to tam tečovali Zigo aj Abdul. To je recept, z toho padajú góly. Viem, že to bolí, ale musíme chodiť pred bránku."

HC Košice - HK Poprad 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Góly: 51. Sukeľ (Milý) - 25. Dalhuisen (Larkin, Svitana), 48. Svitana (tr. strieľ.), 59. Zagrapan (Svitana, Chovan). Rozhodovali: Stano, Goga - Kacej, Jobbágy, vylúčení: 4:4 na 2 min., navyše Rapáč 10 min. OT za pästný súboj presilovky a oslabenia: 0:0, 3966 divákov.

zostavy:

HC Košice: Košarišťan - Pavlin, Repe, Růžička, Koch, Čížek, Zeleňák - Haščák, Chovan, Rapáč - Paršin, Skokan, Sukeľ - Faith, Bortňák, Klhůfek - Milý, Eliáš, Belluš
HK Poprad: Vošvrda - Chovan, Ulrych, Larkin, Dalhuisen, Brejčák, Kozák, Dzivjak, Semaňák - Takáč, Zagrapan, Svitana - Lapšanský, Bjalončík, Handlovský - Mercier, Rób. Huna, Rich. Huna - Matúš Paločko, Matej Paločko, Kundrik

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 22. Lamper (Cardwell, Stupka), 31. Hohmann z trest. strieľania, 37. Hohmann (Southorn, Hickmott), 45. Šoltés (Bartánus, Hričina), 60. Hričina (Bartánus, Stupka) - 30. M. Hecl (McCormack, Sádecký). Rozhodovali: M. Korba (SR), Rencz (Maď.) - Stanzel (SR), Kis-Király (Maď.), vylúčení na 2 min: 8:12, navyše: L. Paukovček (Trenčín) 10 + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 4:1, oslabenia: 0:0, 2343 divákov.

Banská Bystrica: Beskorowany - V. Mihálik, Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Owens, Nemčík, Žiak - Hohmann, Hickmott, Jääskeläinen - Stupka, Mlynarovič, Šoltés - Lamper, Bubela, Kriška - Fafrák, Bartánus, Hričina

Trenčín: M. Tomek - Stacha, McCormack, Sládok, T. Bokroš, Brodeur, Rajnoha, Dúžek - Špirko, Mikyska, M. Valach - Sádecký, L. Paukovček, M. Hecl - Sojčík, J. Švec, M. Hlinka - Ďurina, Ferenyi, Krajč