Kto potešil a kto sklamal: Slováci predviedli kolektívny výkon, s Fínmi hrali vyrovnanú partiu

11. 05 2019 23:45 | TVnoviny.sk
Vľavo Fín Kaapo Kakko a vpravo slovenský obranca Christián Jaroš v dueli na MS 2019.
Vľavo Fín Kaapo Kakko a vpravo slovenský obranca Christián Jaroš v dueli na MS 2019. Foto: TASR

Vyberte najlepšieho Slováka zo zápasu proti Fínsku.

Slovenskí hokejisti predviedli proti Fínsku bojovný výkon a aj napriek prehre, tak nadviazali na zápas proti USA. Disciplína bola v poriadku, za všetko hovorí fakt, že sme mali iba tri dvojminútové tresty. Z toho jeden bol veľmi smolný, keď Andrej Sekera nechtiac vyhodil puk nad plexisklo.

Trápenie v presilovkách je slovenský "evergreen", no človek si na to nedokáže zvyknúť a tréner Craig Ramsay to dobre vie. To, čo nenatrénujete počas roka sa však počas rozbehnutého šampionátu dobieha len veľmi ťažko. Vybrali sme päť hráčov, ktorí boli v zápase proti Fínsku našimi najväčšími ťahúňmi.

Kto potešil?

Asi najlepší výkon podal obranca Martin Marinčin, ktorý bol všade. Výborne bránil a a podporoval útok. Patril medzi našich najčastejších strelcov a zaslúžene sa radoval z gólu na 2:2.

Útočník Richard Pánik predviedol bojovný výkon. Rozdával tvrdé hity a ukázal ťah na bránu. V závere bol naším najaktívnejším hráčom.

Matúš Sukeľ aj v druhom zápase dokazuje, že si nomináciu zaslúžil. Bol naším najlepším centrom v zápase. Jeho prínos spočíva v obetavom prístupe počas oslabení a významne prispieva aj v útočnej fáze.

Obranca Erik Černák strelil gól aj v druhom zápase na MS. Tvrdý bek je symbolom spoľahlivosti a keď musel odísť z ľadu s tržnou ranou, celé Slovensko tŕplo. 

Brankár Marek Čiliak aj napriek počiatočnej neistote podal nadpriemerný výkon a svoje miesto si zastal. Za góly nemohol.

Kto sklamal?

Z jednotlivcov nesklamal nikto, no tie presilovky sú stále na šou achilovkou.


Komentáre ( 0)