Slovan podpíše zmluvu s odchovancom Aston Villy

20. 08 2021 07:15 | TASR
Andre Green.
Andre Green. Foto: skslovan.com

Green sa upísal Belasým na dva roky.

Futbalový majster Slovan Bratislava získal 23-ročného anglického útočníka Andreho Greena zo Sheffieldu Wednesday. Odchovanec birmingahmskej Aston Villy sa do tréningového procesu "belasých" zapojí po prvom zápase play off Európskej ligy s Olympiakosom Pireus .

Ako informoval Slovan na oficiálnom webe, Green je atletický typ hráča, schopný nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Už v zime bol o neho záujem spomedzi viacerých európskych klubov, no chcel zostať v Anglicku. Po vypadnutí Sheffieldu do League One to Slovan skúsil opäť, a tentoraz sa jeho príchod po náročných rokovaniach podarilo dotiahnuť.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo tento prestup zrealizovať. O Andreho sme mali záujem už v zime, zotrvali sme však v kontakte a teším sa, že k nám teraz prichádza. Bol to jeden z najnáročnejších transferov, ktoré sme dosiaľ realizovali. Naším cieľom bolo stihnúť Andreho dopísať na súpisku tak, aby bol trénerovi Weissovi k dispozícii na odvetu s Olympiakosom. Transfer sme uzavreli doslova pár minút pred uzávierkou súpisky. Využili sme všetky naše kontakty a vyvinuli sme maximálne úsilie, aby to zapadlo v posledných sekundách. Andre Green k nám prichádza na trvalý prestup, sme dohodnutí na dvojročnom kontrakte s dvojročnou opciou. Verím, že naša spolupráca bude úspešná a prospešná pre obe strany. Je to krídelný hráč, ktorý nám môže priniesť viac možností a zvýšenie kvality v týchto priestoroch. V piatok sa zapojí do tréningového procesu a bude k dispozícii na nedeľňajší zápas so Sereďou a taktiež na odvetu s Olympiakosom," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Belasí získali posilu z Britských ostrovov. Hráčom najúspešnejšieho slovenského klubu sa stal 23-ročný krídelník Andre...

Uverejnil používateľ ŠK Slovan Bratislava Štvrtok 19. augusta 2021

Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

Kto je Andre Green

Green v Aston Ville ako 17-ročný debutoval v Premier League. V mladom veku si prešiel aj hosťovaniami v Championship v Portsmouthe, Prestone či Charltone.

Na jar 2019 pomohol Aston Ville k návratu medzi anglickú elitu, keď "Villans" uspeli v play off. Naposledy pôsobil v Sheffielde Wednesday, celkovo má v anglickej Championship na konte 66 štartov.

V mládežníckych kategóriách do 16 a 20 rokov reprezentoval Anglicko, v reprezentačných výberoch má na konte 20 štartov.


Zdroj: youtube/ A.R.F. SPORTS