Za storočie viackrát zmenil tvár. Trnavský štadión prešiel postupným vývojom k nádhernému stánku

16. 07 2021 08:35 | TVnoviny.sk
Moderná City Arena.
Moderná City Arena. Foto: TASR

Vlastníkom štadióna je mesto Trnava.

Trnavský Štadión Antona Malatinského (ŠAM) parí k najmodernejším na Slovensku. City Aréna, ako ju poznáme teraz, stojí od roku 2015. Jeho predchodcom bol stánok, ktorý postavili v roku 1921.

Zásadný míľnik priniesol rok 1971, kedy sa pokračovalo vo výstavbe južnej tribúny. Pôvodný betónový ovál nahradila kovová konštrukcia a hľadisko s výborným výhľadom na hraciu plochu. Kapacita tribúny na státie bola 10 500 divákov.

Trnavský stánok v 70. rokoch minulého storočia.
Foto: Facebook/Fotky stará Trnava
 

Pohľad na štadión, snímka je z roku 1981.
Foto: Facebook/Fotky stará Trnava
 

Pred sezónou 2006/2007 prišlo v tom čase k najväčšej rekonštrukcii ŠAM za posledné roky.

Mesto Trnava zo svojho rozpočtu zafinancovalo prestavbu západnej tribúny, vybudovanie vyhrievaného trávniku, opravu osvetlenia a rekonštrukciu severnej a južnej tribúny.

V roku 2013 odštartovala ďalšia rekonštrukcia, v rámci ktorej došlo aj k navýšeniu kapacity z pôvodných 18-tisíc na 19 200 miest.

Výstavba modernej City Areny.
Foto: TASR
 

Vynovený domáci stánok „bílych andelov" oficiálne spustili do prevádzky v auguste 2015. Na veľkolepé otvorenie, ktoré si prišlo pozrieť vyše 16-tisíc ľudí, pricestovali hráči brazílskeho tímu Atlético Paranaense.

Vlastníkom štadióna je mesto Trnava, stánok sa nachádza v priamej blízkosti historického centra mesta.

Spĺňa všetky kritériá na usporiadanie rôznych športových (hlavne futbalových) a kultúrnych podujatí vrátane koncertov s maximálnou návštevnosťou do 30-tisíc divákov.

Vznik City Areny


Zdroj: YouTube/Trnava online