Prezident Superligy: Prihlásené kluby nemôžu vystúpiť

25. 04 2021 17:45 | TASR
Prezident Realu Madrid Florentino Perez.
Prezident Realu Madrid Florentino Perez. Foto: Profimedia.sk

Florentino Perez stále verí, že Superliga je najlepšia možná vec na záchranu futbalu.

Prezident Realu Madrid tvrdí, že 12 klubov nemôže vystúpiť z plánovaného projektu futbalovej Európskej Superligy (ESL). Podľa slov Florentina Pereza ich viaže zmluva.

Súčasť projektu už nie sú Arsenal Londýn, Manchester United, FC Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea Londýn, Manchester City, AC Miláno, Inter Miláno ani Atletico Madrid. Z pôvodnej dvanástky zakladajúcich členov zostali len Real, FC Barcelona a Juventus Turín.

"Nemusím nikomu vysvetľovať, čo znamená platný kontrakt. Niektoré kluby pod vplyvom tlaku avizovali odchod z projektu. Objavili sa ľudia, ktorí začali zúriť, že by mohli prísť o svoje privilégia. Som však presvedčený, že projekt bude čoskoro pokračovať a veci sa pohnú smerom dopredu. Nie je pravda, že americká investičná banka JP Morgan odstúpila od financovania projektu, jej predstavitelia si iba chcú spraviť určitú reflexiu. Možno bude treba urobiť nejaké zmeny, no stále tvrdím, že Superliga je najlepšia možná vec na záchranu futbalu," citoval portál bbc.com slová Pereza, ktoré odzneli v rozhovore pre španielsky denník AS.

Komentáre (0)