V centre Bratislavy sa strhla hromadná bitka futbalových fanúšikov, zdemolovali pol ulice

11. 07 2019 07:10 | TVnoviny.sk, TASR
Zdevastovaná čast Ventúrskej ulice.
Zdevastovaná čast Ventúrskej ulice. Foto: facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Celkovo zadržali viac ako 90 osôb.

V centre Bratislavy na Ventúrskej ulici sa v stredu po 21. hodine strhla hromadná bitka medzi futbalovými chuligánmi. Podľa našich informácií išlo o fanúšikov družby klubov poľskej Cracovie Krakov a holandského Ajaxu Amsterdam a na druhej strane bulharského Levski Sofia.

Na miesto smerovalo hneď niekoľko policajných áut, zasahovali ťažkoodenci aj záchranári. Vzduchom lietali stoličky, vidieť bolo aj oheň.

Očitý svedok potvrdil, že sa bili futbaloví fanúšikovia, niektorí mali hovoriť po srbsky či po anglicky. 

Bitka v centre Bratislavy.
Foto: TVNOVINY.sk
 

"Časť ulice je zdemolovaná, miesto je opáskované, sú tu policajní ťažkoodenci aj so psami," priblížil Bratislavčan, ktorý bol priamo na mieste. Na ulici zasahovali okrem polície aj hasiči a záchranári. "Viacero ľudí je zranených," doplnil svedok udalosti.

Polícia na svojom facebookovom profile uviedla, že zadržali takmer 80 osôb, ďalších 14 v širšom centre mesta, píše na facebookovom profile Polícia SR - Bratislavský kraj.

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj

Sanitka v centre mesta.
Foto: TVNOVINY.sk
 

Priaznivci sem prišli na štvrtkové zápasy 1. predkola Európskej ligy UEFA. Levski o 18.30 h nastúpi na pôde MFK Ružomberok, o dve hodiny neskôr má výkop duel Cracovie v Dunajskej Strede proti tamojšiemu DAC.

 

Komentáre ( 0)