Dajto odvysiela zápas Slovan Bratislava - MŠK Žilina

18. 05 2018 16:33 | TASR
Slovan Bratislava - MŠK Žilina
Slovan Bratislava - MŠK Žilina Foto: Dajto

Priamy prenos sa začína v sobotu 19. mája o 16.50 h.

Slovenská futbalová Fortuna ligy vyvrcholí v sobotu záverečným 10. kolo nadstavbovej časti, ktoré odpovie otázku, či sa bude ešte hrať baráž o Európsku ligu. Rozhodne o tom duel na Pasienkoch medzi Slovanom a Žilinou.

Tento duel si budete môcť pozrieť aj na stanici Dajto. Priamy prenos sa začína v sobotu 19. mája o 16.50 h.

 

Kým Slovan už má Európu vďaka víťazstvu v Slovnaft Cupe zabezpečenú, Žilina stále bojuje o priamy postup. Práve jej prípadné víťazstvo a preskočenie Slovana v tabuľke by však mohlo ukončiť sezónu hneď štyrom tímom, ktoré ešte veria v play off - Trenčínu, Ružomberku, Nitre aj Michalovciam, hoci zo spodnej šestky si ho zahrá napokon iba jeden z dvojice najlepších.

Pre Slovan je motivácia rozlúčiť sa so sezónou víťazne, a predovšetkým skončiť na druhej priečke, na ktorej ho ešte stále môžu preskočiť DAC i Žilina.

Skupina o udržanie

V skupine o udržanie sa má blízko k baráži Nitra, ktorá v Zlatých Moravciach privíta Senicu. Pred Michalovcami má na poste lídra iba jednobodový náskok a k istote potrebuje zdolať predposlednú Senicu. Záhoráci si zahrajú baráž, kľúčový zápas s Prešovom zvládli a vedia, že priamy zostup im už nehrozí.

Navyše, majú dobrú formu, neprehrali už štyrikrát v sérii. Opačne to platí o Nitre, ktorá štyri kolá za sebou nevyhrala, napriek tomu však bude favoritom.

V ďalších dueloch Podbrezová privíta Zlaté Moravce a Prešov v Poprade Michalovce. Východoslovenské derby bude mať trpkú príchuť pre "domáci" Prešov. Tatran po dvoch sezónach z najvyššej súťaže vypadáva už tretíkrát v histórii samostatnosti. Michalovčania ešte majú o čo bojovať, ak sa im podarí preskočiť Nitru, možno si zahrajú o EL.

Komentáre ( 0)