Kráľ Škorpión 4

11. 07 2020 06:00 | trinity
Kráľ Škorpión 4
Kráľ Škorpión 4 Foto: Universal Pictures

Je posledný z legendárneho rodu bojovníkov – a jediný, kto dokáže zachrániť ríšu pred prastarým zlom!

(The Scorpion King 4: Quest for Power, Akčný dobrodružný film, 101', USA, 2015, Stereo, HD)
Réžia: Mike Elliott
Hrajú: Victor Webster, Ellen Hollman, Will Kemp, Barry Bostwick, Rutger Hauer, Michael Biehn, M. Emmet Walsh, Royce Gracie, Leigh Gill, Esmé Bianco, Eve Torres, Brandon Hardesty, Rodger Halston, Grant Elliott, Lou Ferrigno


Keď sa Yannick (Michael Biehn), kráľ Norvanie, stane obeťou atentátu, z tohto príšerného zločinu falošne obvinia legendárneho akkadského bojovníka Mathayusa (Victor Webster), prezývaného Kráľ Škorpión. V neľahkom boji o dokázanie jeho neviny a očistenie mena, žiaľ, stojí po jeho boku len hŕstka spojencov – tajomná Valina (Ellen Hollman) hnaná neistými motívmi a jej svojrázny otec Sorrell (Barry Bostwick). Spolu musia títo nerovní bojovníci čeliť temnej armáde, ktorá ohrozuje nielen budúcnosť, ale vôbec existenciu celého kráľovstva! Nepriateské vojsko hľadá všemocný magický artefakt, s ktorého pomocou sa ich podlý vodca, Mathayusov niekdajší priateľ Drazen (Will Kemp) chce stať neohrozeným vládcom. Osud kráľovstva tak opäť leží v rukách hrdého Mathayusa, ktorý jediný ho dokáže poraziť!


Čo možno neviete
* Vo filme sa v menších a vedľajších úlohách mihne celá plejáda slávnych hercov ako Rutger Hauer, Michael Biehn, M. Emmet Walsh... Ale aj legendárnych wrestlerov. Neprehliadnuteľný je aj Lou Ferrigno, alias kultový seriálový Hulk, ako Skizzura.

* V úlohe Kráľa Škorpióna sa (dosiaľ) vystriedali už štyria hlavní predstavitelia. Najslávnejším je nepochybne ten pôvodný Dwayne „The Rock“ Johnson, ktorý hrdinského Mathayusa stvárnil v rovnomennom blockbusteri v roku 2002. V pokračovaní Kráľ Škorpión: Vzostup Ríše z roku 2008 šťastie skúsil podstatne útlejší a drobnejší Michael Copon, v trojke z roku 2012 a štvorke z roku 2015 sa tejto role zhostil kanadský fešák Victor Webster, ktorého (v zatiaľ poslednej) päťke z roku 2018 nahradil typovo opäť pomerne odlišný Zach McGowan. Toho si môžete pamätať zo seriálových Hriešnikov či skvelého seriálu Prvých 100.

Sledujte v sobotu, 1. augusta, o 0.45 – alebo v repríze v pondelok, 3. augusta, o 3.35!

Komentáre ( 0)