V oku hurikánu

12. 09 2020 05:00 | trinity
V oku hurikánu
V oku hurikánu Foto: Foresight Unlimited

Nebezpečnejší než najsilnejší hurikán v dejinách... Sú po zuby ozbrojení muži, ktorí sa nezastavia pred ničím!

(The Hurricane Heist, Akčný film, 103', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Rob Cohen
Hrajú: Toby Kebbell, Maggie Grace, Ryan Kwanten, Ralph Ineson, Melissa Bolona, Ben Cross, Jamie Andrew Cutler, Christian Contreras, Jimmy Walker, Ed Birch, Moyo Akandé, Patrick McAuley, Leonardo Dickens


Keď sa v roku 1992 hurikán Andrew prehnal Alabamou, zostala po ňom nepredstaviteľná spúšť – a v srdciach malých bratov Willa (Leonardo Dickens) a Breezea (Patrick McAuley), ktorých besniaci živel pripravil o milovaného otca, navyše i obrovská prázdnota... O 25 rokov neskôr sa na rovnaké miest rúti rovnaká, ba dokonca možno ešte ničivejšia katastrofa, kompetentní však potenciálnu hrozbu trestuhodne podceňujú a varovania medzičasom už dospelého Willa (Toby Kebbell), ostrieľaného meteorológa, berú na ľahkú váhu. Starší Breeze (Ryan Kwanten), ktorý zlé spomienky a frustráciu zo života často zapíja lacným alkoholom, je dnes majiteľom a zároveň jediným zamestnancov neveľmi výnosnej odťahovky - a v prípade núdze pomáha s drobnými i väčšími opravami v širšom okolí. Takže keď jedného dňa vypovie službu generátor v neďalekej štátnej pokladnici, tajnú agentku Casey, ktorá tam práve s partnerom Connorom (Ralph Ineson) priviezla 600 miliónov dolárov stiahnutých z obehu a určených na skartovanie, pošlú práve poňho. Situáciu nečakane skomplikujú po zuby ozbrojení gangstri, ktorí sa opití vidinou lúpeže storočia nezastavia pred ničím. Rýchlo sa, žiaľ, ukáže nielen to, že ich vedie skorumpovaný Connor, ale že s nimi za jeden povraz ťahá ešte aj miestny šerif Dixon (Ben Cross), a tak jedinou šancou rukojemníkov na záchranu a zároveň jedinou zbraňou, ktorá možno dokáže zločincov v početnej presile zastaviť... Zostáva neobvyklý tandem Casey a Will!


Čo možno neviete
* Pôvabnú blondínku Maggie Grace si určite pamätáte z trilerovej filmovej trilógie 96 hodín, v ktorej stvárnila dcéru hlavného hrdinu bývalého vládneho agenta Bryana Millsa, v podaní Liama Neesona. Vidieť ste ju však mohli i po boku Toma Wellinga v trileri Hmla ako záhadnú Elizabeth, v tandeme so skvelým Guyom Pearceom v akčnom sci-fi trileri Útek z MS-1 ako prezidentovu svojráznu dcéru Emilie či v dobrodružnom fantasy seriáli Nezvestní ako spočiatku neznesiteľne rozmaznanú Shannon.

* Austrálčana Ryana Kwantena v našich končinách najviac preslávila úloha smoliara Jasona Stackhousea v kultovom hororovom seriáli Pravá krv.

* Režisér Rob Cohen má na konte viacero slušných akčných trhákov, napríklad Vražednú hru s Tyleorm Perrym, Matthewom Foxom a Jeanom Renom z roku 2012, Prísne tajnú misiu s Joshom Lucasom, Jessicou Biel a Jamiem Foxxom z roku 2004, xXx s Vinom Dieselom z roku 2001, Rýchlo a zbesilo s Paulom Walkerom a Vinom Dieselom z roku 2001 či Denné svetlo so Sylvestrom Stallonem z roku 1996.

Sledujte v pondelok, 28. septembra, o 20.15!

Komentáre ( 0)