Agentka budúcnosti

11. 09 2021 05:40 | trinity
Agentka budúcnosti
Agentka budúcnosti Foto: Paramount Pictures

O tom, že v prípade Majorky zdanie klame, niet najmenších pochýb. Zdá sa síce, že jej zachránili život, no v skutočnosti... Jej ho ukradli!

(Ghost in the Shell, Akčný triler, 103', USA, 2017, Stereo, HD)
Réžia: Rupert Sanders
Hrajú: Scarlett Johansson, Juliette Binoche, Michael Pitt, Pilou Asbæk, Takeshi Kitano, Chin Han, Peter Ferdinando, Danusia Samal, Lasarus Ratuere, Yutaka Izumihara, Tawanda Manyimo, Anamaria Marinca, Daniel Henshall


Život na našej planéte v nie príliš vzdialenej budúcnosti nie je tak celkom tým, čím si predošlé generácie predstavovali... Technológie v podstate ovládli svet, pretože bez nich nič - a nikto – v podstate nefunguje. Celý svet je závislý od ich dennodenného používania. A každé narušenie naoko dokonale fungujúceho stroja pozostávajúceho z množstva zákazov, príkazov, pravidiel a všadeprítomnej kontroly tohto súkolia prostredníctvom špeciálnych jednotiek sa ľudstvu, alebo skôr jeho niekdajšiemu tieňu, môže stať osudným. Veliteľkou jednej z nich - Sekcie 9, ktorej poslaním je boj proti tým najhorším kyberzločincom, aké peklo budúcnosti dokázalo vyvrhnúť zo svojich útrob – je Majorka (Scarlett Johansson). Je prvá svojho druhu, v podstate hi-tech kyborg – krehký živý ľudský mozog v temer nezničiteľnej robotickej schránke, ktorá dokáže všetko, čo nedokonalé zraniteľné ľudské telo, čo mu bolo predlohou, nie. A ešte oveľa, oveľa viac! Lenže... Počas vyšetrovania najnovšieho šokujúceho prípadu ako vystrihnutého z najhoršej nočnej mory - neznámy kyberterorista totiž dokáže to, čoho sa ľudia od nepamäti desili azda najviac, a síce vniknúť do ich mysle a ovládať ich ako bábky – Majorka zistí, že nič nie je také, ako jej tí, pre ktorých pracuje, tvrdili. Že jej klamali a využili ju, pretože v skutočnosti jej vôbec nezachránili život, ale jej ho ukradli! A ak klamali v niečom takom, možno klamali i v iných veciach... A možno klamú vo všetkom.

Sledujte v stredu, 29. septembra, o 20.30 – alebo v repríze v sobotu, 2. októbra, o 1.45!