Anjel pomsty

13. 11 2021 06:40 | trinity
Anjel pomsty
Anjel pomsty Foto: STX Entertainment

Riley už nemá čo stratiť, pretože jej vzali všetko, čo milovala. No systém zlyhal, a tak ako nezmieriteľný pomstiteľ berie spravodlivosť do vlastných rúk!

(Peppermint, Akčný film, 102', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Pierre Morel
Hrajú: Jennifer Garner, John Gallagher Jr., John Ortiz, Juan Pablo Raba, Annie Ilonzeh, Jeff Hephner, Cailey Fleming, Eddie Shin, Method Man, Tyson Ritter, Ian Casselberry, Richard Cabral, Johnny Ortiz, Michael Reventar, Kyla-Drew


Svitá. Na opustenom strešnom parkovisku sa na mieste s hlasným vŕzganím na mieste pohybuje jediné zaparkované auto. Nezainteresovaný pozorovateľ, ak by sa sem omylom nejaký náhodou zatúlal, by zrejme predpokladal, že vo vnútri sa dobre zabáva nejaká zaláskovaná dvojica, lenže... Muž a žena v tom aute sa nemilujú. Práve naopak, bojujú spolu na život a na smrť! A než uviaznete v nejakom klasickom klišé – útočníkom tentoraz nie je potetovaný gangster, ale navonok krehko a zraniteľne pôsobiaca žena menom Riley (Jennifer Garner). Dôvodom, prečo je z nej dnes nezmieriteľný pomstiteľ a berie spravodlivosť do vlastných rúk je fakt, že systém hanebne zlyhal a ona už nemá čo stratiť, pretože všetko, čo milovala, jej pred piatimi rokmi vzalo krupobitie guliek vystrelených na príkaz drogového bossa Garcíu (Juan Pablo Raba), prezývaného Gilotína. A práve k nemu sa Riley postupne prebíja cez jeho poskokov i všetkých skorumpovaných sviniarov na vyšších miestach, ktorých má ten diabol v ľudskej koži na výplatnej páske!


Čo možno neviete
* V úlohe brutálneho narkobaróna Diega Garcíu sa vo filme objaví kolumbijský herec Juan Pablo Raba, ktorého (nielen) slovenskí fanúšikovia budú mať zrejme navždy zafixovaného ako Orestesa v dnes už kultovej komediálnej telenovele Moja tučná Valentína!

* Pôvabná Cailey Fleming, ktorá stvárnila Carly, od roku 2018 hviezdi v hororovom seriáli Živí mŕtvi v úlohe Judith, malej dcérky (dnes už nebohého) hlavného hrdinu Ricka Grimesa, v podaní skvelého Andrewa Lincolna.

* Ak sa vám Michael Mosley, predstaviteľ skorumpovaného obhajcu Hendersona, zdá povedomý, nemýlite sa. Vidieť ste ho mohli napríklad v televízii Dajto v akčnom seriáli Honba na ponorku. No a keďže je naozaj skvelý v úlohe vyšinutých psychopatov, možno si ho pamätáte ako extrémne tvárneho sériového vraha Jerryho Tysona, prezývaného 3XK, zo seriálu Vtierka Castle, alebo ako mizogýna, podpaľača a psychopatického sériového vraha Everetta Lyncha v kriminálnom seriáli Myšlienky vraha.

Sledujte v sobotu, 4. decembra, o 20.30!