22 míľ

07. 09 2019 06:20 | trinity
22 míľ
22 míľ Foto: STX Entertainment

Keď ide do tuhého a nepomôže diplomacia, ani vojsko, nastupuje do akcie Dozor. Tak ako teraz - majú len 90 minút, pred sebou 22 míľ a... Nulové krytie.

(Mile 22, Akčný film, 95', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Peter Berg
Hrajú: Mark Wahlberg, Lauren Cohan, Iko Uwais, John Malkovich, Ronda Rousey, Carlo Alban, Natasha Goubskaya, Chae-rin Lee, Sam Medina, Keith Arthur Bolden, Jenique Hendrix, Billy Smith, Myke Holmes, Emily Skeggs, Terry Kinney, Peter Berg, Elle Graham


Spočiatku sa zdá, že rýchly zásah špeciálnej jednotky CIA s priliehavým názvom Dozor proti infiltrovaným agentom ruskej tajnej služby FSB v akomsi zapadákove pánubohu za chrbtom prebieha hladko. Náhle sa však všetko zvrtne a tím ostrieľaného agenta Jamesa Silvu (Mark Wahlberg) z miesta činu len zázrakom vyviazne bez strát skôr, ako fatálna explózia doslova zmetie dom z povrchu zemského... O šestnásť mesiacov neskôr, počas misie v Ázii, ktorej cieľom je nájsť cézium určené na výrobu špinavých bômb, už od začiatku nejde nič podľa plánu. Akoby bola začarovaná! Šancu predsa len uspieť a zabrániť najhoršiemu predstavuje jeden z niekdajších miestnych elitných agentov Li Noor (Iko Uwais). Teda, presnejšie, zašifrovaný disk, ktorý možno otvoriť len pomocou kódu v Liho hlave. A aj to len ak mu Spojené štáty poskytnú požadovaný azyl – a len najbližších osem hodín, inak sa disk sám zničí!


Čo možno neviete
* Herečka a modelka Lauren Cohan, alias drsná agentka Alice, osem rokov stvárňovala odvážnu Maggie v hororovom seriáli The Walking Dead.

* Jej zákerného exmanžela Lucasa, snažiaceho sa zabrániť jej v kontakte s dcérkou, si strihol režisér snímky Peter Berg.

Sledujte v utorok, 24. septembra, o 20.15!

Komentáre ( 0)