Interstellar

02. 01 2021 06:10 | trinity
Interstellar
Interstellar Foto: Warner Bros.

To, že sme sa narodili na Zemi, ešte neznamená, že jej zánik automaticky spečatí aj osud ľudskej rasy... Pretože láska dokáže prekonať priestor i čas!

(Interstellar, Dobrodružný film, 169', USA/VB/Kan., 2014, Stereo, HD)
Réžia: Christopher Nolan
Hrajú: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Jessica Chastain, Matt Damon, Casey Affleck, Mackenzie Foy, Timothée Chalamet, John Lithgow, Ellen Burstyn, Michael Caine, David Gyasi, Wes Bentley, William Devane


Svet nie veľmi vzdialenej budúcnosti nie je miestom, kde by človek, ktorý triezvo uvažuje, odmieta splynúť s davom desivo sa meniacim na nemysliace ovce a predstierať, že démonizácia, dodatočné prepisovanie či dokonca úplné popieranie minulosti je v poriadku, ba nevyhnutná, rád žil a vychovával svoje deti. Hádam len, ak by naozaj, naozaj, naozaj nemal na výber – tak ako bývalý pilot a talentovaný inžinier Cooper (Matthew McConaughey), dnes nedobrovoľný farmár a pestovateľ kukurice (ako väčšina jeho susedov a známych). Copper síce, na rozdiel od svojho svojrázneho svokra Donalda (John Lithgow) a mimoriadne bystrej dcérky Murph (Mackenzie Foy), neverí, že existujú duchovia, no nemôže ignorovať ani poprieť, že v poslednom čase sa v knižnici jeho domu deje čosi dosť zvláštne... Natoľko zvláštne, že ho privedie k šanci, v ktorú okrem hŕstky zasvätených už nik neverí – k šanci zachrániť ľudstvo. Pretože to, že sme sa narodili na Zemi, ešte neznamená, že jej zánik automaticky spečatí aj osud ľudskej rasy! Ľudia už v časoch dávno minulých s dôverou a pokorou v srdci obracali zrak k nebu plnému hviezd v nádeji, že skrývajú oveľa viac než len pravdu, a preto je skôr osud ako náhoda, že aj spomínanú jedinú šancu na záchranu nám ponúkajú práve ony. A tak sa Cooper, spolu s ambicióznou doktorkou Brandovou (Anne Hathaway) a ďalšími dvoma astronautmi vydáva na cestu k nim, v ústrety neuveriteľnému, dych vyrážajúcemu dobrodružstvu naprieč priestorom a časom...


Čo možno neviete
* Jessica Chastain a Matt Damon, ktorí vo filme stvárnili dospelú Murph a vizionára Manna, sa o rok neskôr opäť stretli na pľaci pri nakrúcaní ďalšieho skvelého sci-fi filmu – Marťana, nakrúteného podľa rovnomenného knižného bestselleru spisovateľa a programátora Andyho Weira, pod taktovkou Brita Ridleyho Scotta.

* Vo filme sa v menších úlohách objavia napríklad i Elyes Gabel (Walter zo Škorpióna), či Topher Grace (Eric z komediálneho seriálu Tie roky sedemdesiate).

* Chémia medzi Matthewom McConaugheym a Anne Hathaway je neprehliadnuteľná, a tak bolo len otázkou času, kedy ich niekto znovu spolu obsadí do jedného filmu. Fanúšikovia, našťastie, nemuseli čakať večnosť – mysteriózny sci-fi triler Serenity: Ticho pred búrkou, v ktorom stvárnili bývalých manželov mal v našich kinách premiéru koncom januára 2019.

Sledujte v nedeľu, 24. januára, o 20.15 – alebo v repríze v pondelok, 25. januára, o 1.55!

Komentáre (0)