Cudzinec

16. 05 2020 06:20 | trinity
Cudzinec
Cudzinec Foto: STX Entertainment

Spravodlivosť si dáva načas, vyšetrovanie viazne a jemu pomaly dochádza trpezlivosť. Tí, ktorí stoja v ceste Quanovi, netušia, s kým sa zahrávajú!

(The Foreigner, Akčný film, 114', VB/Čína/USA, 2017, Stereo, HD)
Réžia: Martin Campbell
Hrajú: Jackie Chan, Pierce Brosnan, Michael McElhatton, Charlie Murphy, Orla Brady, Rory Fleck Byrne, Ray Fearon, Rufus Jones, Tato Liu, Katie Leung, Mark Tandy, John Cronin, Caolan Byrne, Aaron Monaghan


Keď v srdci Londýna dôjde ku krvavému bombovému útoku, ku ktorému sa prihlási teroristická organizácia vystupujúca pod menom autentická IRA, majiteľ čínskej reštaurácie Quan (Jackie Chan) v jedinej sekunde príde úplne o všetko. Pri atentáte totiž zomrie jeho dcéra, maturantka Fan (Katie Leung)... Nešťastného muža, ktorý už predtým, pri inej tragédii, stratil aj zvyšok rodiny, už drží nažive jediné – nádej, že vinníci spravodlivému trestu neujdú. No spravodlivosť si dáva načas, vyšetrovanie viazne a Quanovi pomaly dochádza trpezlivosť. Keď zlyhá aj posledný človek, do ktorého vkladá svoje nádeje - námestník írskeho prvého ministra, poradca Sinn Féin a bývalý člen IRA Liam Hennessy (Pierce Brosnan) -, v Quanovi sa niečo zlomí a rozhodne sa domôcť pravdy a zaslúženého trestu pre tých, čo ho pripravili o to najvzácnejšie, za každú cenu. A aby všetci ľahostajní k jeho zúfalstvu konečne pochopili, s kým majú dočinenia, zvolí si univerzálnu reč, ktorej určite rozumejú... Násilie. Kocky sú hodené, už niet cesty späť!


Čo možno neviete
* Filmovým debutom škótskej krásky Katie Leung, ktorá sa vo filme mihla v epizódnej, no kľúčovej roličke maturantky Fan, bola úloha v nezabudnuteľnom filmovom spracovaní dnes už kultových knižných príbehov o Harrym Potterovi z pera britskej autorky J. K. Rowlingovej. Stvárnila v ňom pôvabnú rockfortskú študentku Cho Changovú, prvú detskú lásku hlavného hrdinu.

* Verte tomu alebo nie, aj šarmantného Brita Raya Fearona, predstaviteľa policajného vyšetrovateľa Bromleyho môžete poznať z Harryho Pottera. Teda, za predpokladu, že ho zvyknete pozerať v originálnom znení. Vo filme Harry Potter a Kameň mudrcov totiž svoj krásny hlas prepožičal hrdému kentaurovi Firenzemu. Nuž a vidieť ste ho mohli po boku pôvabnej Emmy Watson, filmovej Hermiony, v novom spracovaní animovanej filmovej klasiky Kráska a zviera, v ktorom si strihol úlohu otca Roberta, ktorý hlavnej hrdinke Belle požičiaval knihy.

Sledujte v nedeľu, 7. júna, o 20.15!

Komentáre ( 0)