Anna

11. 09 2021 05:20 | www.dajto.sk
Anna
Anna Foto: Summit Entertainment

Pod maskou krehko pôsobiacej očarujúcej topmodelky sa ukrýva najnebezpečnejší zabijak na svete, ktorý nikdy neminie cieľ!

(Anna, Akčný film, 119', Fr., 2018, Stereo, HD)
Réžia: Luc Besson
Hrajú: Sasha Luss, Helen Mirren, Luke Evans, Cillian Murphy, Lera Abova, Alexander Petrov, Nikita Pavlenko, Anna Krippa, Alexej Maslodudov, Eric Godon, Ivan Franek, Jean-Baptiste Puech, Adrian Can, Alison Wheeler, Andrew Howard


Očarujúca Anna (Sasha Luss) kedysi predávala v Rusku na trhu matriošky a teraz pracuje ako topmodelka v Paríži - teda aspoň tak to vyzerá na prvý pohľad. V skutočnosti je chladnokrvnou a mimoriadne nebezpečnou tajnou agentku, ktorá má vďaka tvrdému výcviku schopnosť vyviaznuť živá z akejkoľvek prestrelky či súboja. Nikto však netuší, že Anna okrem pokynov vedenia sleduje aj svoj vlastný plán, vďaka čomu sa zrazu ocitne v strete záujmov dvoch svetových veľmocí. Pohybuje sa na stále tenšom a tenšom ľade – medzi špinavou ulicou a nablýskanými prehliadkovými mólami, medzi KGB a CIA, medzi dvoma milencami na opačnej strane barikády aj medzi lojalitou k svojim mentorom a túžbou splniť si vlastné sny. Dokáže nakoniec uniknúť?


Čo možno neviete
Ruská herečka Sasha Luss má ako jediná z hlavných predstaviteľov v tomto filme aj v reálnom živote rovnaký pôvod ako v ňom. Luke Evans, alias Rus Alex, je Walesan, Helen Mirren, ktorá si strihla Rusku Olgu, Angličanka - a Cillian Murphy, ktorý vdýchol život Američanovi Lennymu, zase Ír.

Sledujte v utorok, 28. septembra, o 20.30!