Zlý poliš

05. 09 2020 05:30 | www.dajto.sk
Zlý poliš
Zlý poliš Foto: Millennium Films

Jediný zločinec, na ktorého je najlepší detektív neworleanského oddelenia vrážd, žiaľ, prikrátky... Je on sám!

(Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans, Akčný film, 117', USA, 2009, Stereo, HD)
Réžia: Werner Herzog
Hrajú: Nicolas Cage, Eva Mendes, Val Kilmer, Xzibit, Fairuza Balk, Shawn Hatosy, Jennifer Coolidge, Tom Bower, Vondie Curtis-Hall, Brad Dourif, Denzel Whitaker, Irma P. Hall, Shea Whigham, Michael Shannon, Joe Nemmers


Poručík Terence McDonagh (Nicolas Cage) je najlepším detektívom v neworleanskom oddelení vrážd. Má iba jednu chybu – pre chronické bolesti chrbta po zranení si navykol na prášky a stal sa z neho narkoman. Nadopuje sa všetkým, čo má poruke, pravda, okrem heroínu. O drogy, ku ktorým si vždy nájde prístup, sa delí so svojou milenkou, luxusnou prostitútkou Frankie (Eva Mendes). Čoraz väčšmi im podlieha, čo sa, samozrejme, odráža aj na jeho práci. A navyše má kopu dlhov, pretože je doslova posadnutý stávkovaním... Akoby problémov nemal už i tak dosť, stopy jeho najnovšieho prípadu - masakru päťčlennej rodiny afrických prisťahovalcov – vedú k brutálnemu miestnemu drogovému dílerovi s priliehavou prezývkou Big Fate, čiže Veľký osud (Xzibit). Na McDonagha sa skrátka valí jedna pohroma za druhou a on nestačí hasiť kopiace sa problémy, aj keď sa dopuje konskými dávkami, takže je to čosi ako zázrak, že ešte vôbec dokáže stáť na nohách...!

Sledujte vo štvrtok, 24. septembra, o 23.15 – alebo v repríze v sobotu, 26. septembra, o 1.55 a v nedeľu, 27. septembra, o 2.05!

Komentáre ( 0)