Kuchyňa

20. 08 2020 12:00 | trinity
Kuchyňa
Kuchyňa Foto: CBS

Šéfkuchár je génius (a opilec), majiteľ gangster, čašníčky sú sexy, kuchári šialení a zákazníci bohatí... Čo sa môže pokaziť? Všetko!

(Кухня, Sitcom, 25', Rus., 22. október 2012 – 31. marec 2016, Stereo, HD)
Hrajú: Dmitrij Nazarov, Mark Bogatyrjov, Jelena Podkaminskaja, Dmitrij Nagijev, Viktor Choriňak, Oľga Kuzminová, Sergej Lavygin, Michail Tarabukin


Pondelok až nedeľa o cca 11.05 (Od 31. augusta.)
Sympatický smoliar Max (Mark Bogatyrjov) má po príchode do Moskvy z rodného zapadákova vo Voreneži konečne na dosah splnenie svojho životného sna o práci v najvychytenejšej reštaurácii široko-ďaleko. Alebo si to aspoň myslí... V ceste mu totiž stojí hneď niekoľko nečakaných komplikácií. Najprv sa, žiaľ, ukáže, že Dmitrij Nagijev (Dmitrij Nagijev), majiteľ reštaurácie Claude Monet, ktorý mu svojho času sľúbil miesto, si naňho vôbec nespomína, a tak s jeho pomocou veľmi rátať nemôže. Teda, vlastne vôbec. Ani prvé stretnutie s potenciálnym budúcim šéfom, geniálnym šéfkuchárom Viktorom (Dmitrij Nazarov) – a alkoholikom ako z veľkej knihy -, nedopadne práve najlepšie. Nuž a ani včerajšia jednorazovka s vášnivou Vikou (Jelena Podkaminskaja) sa vo svetle nových okolností neukáže ako práve najlepší nápad. Z temperamentnej krásky sa totiž nečakane vykľuje riaditeľka Claude Monet, ukážková potvora a... Pomstychtivá až strach!


Kto je kto
Maxim „Max“ Leonidovič Lavrov (Mark Bogatyrjov)

Kuchyňa - Max
Foto: CBS
 
Kým iné deti snívali o kariére kozmonauta, tajného agenta či smetiara naskakovača, Max mal vo všetkom dávno jasno – vždy chcel byť skvelým kuchárom (a jedného dňa azda aj šéfkuchárom), podľa možností v tej najlepšej reštaurácii v Rusku. To, že na to má, nejako extra zdôrazňovať netreba. Rovnako ako to, že kým v kuchyni je ako malý boh (teda, keď dostane šancu predviesť, čo vie), v súkromí je, ako to len kulantne... Chodiaca katastrofa! Je totiž ako magnet na nesprávne ženy. A hoci sem-tam, ako v prípade Viky, nejakým zázrakom pritiahne aj tú správnu, netrvá dlho a fatálne to pokašle kvôli inej sukni, ktorá sa naňho zákonite prilepí...

Viktoria „Vika“ Sergejevna Gončarovová (Jelena Podkaminskaja)
Kuchyňa - Vika
Foto: CBS
 
Odkedy atraktívna riaditeľka najvychytenejšej moskovskej reštaurácie Claude Monet po prvý raz vkročila do jej kuchyne, všetkým mužom v budove bez výnimky – nezadaným i zadaným, mladým i starým, suverénom i hanblivcom – sa mierne zvýšil tlak v slabinách a začali fantazírovať o tom, že sa na jedného z nich možno usmeje šťastie, Lenže odvtedy už vo Volge pretieklo mnoho vody a... Stále nič. O to kurióznejšie – a pre hŕstku zasvätených z radoch kolegov nepochopiteľnejšie a úžasnejšie – preto je, že Maxovi sa u nej podarilo zaskórovať ešte skôr, ako do Claude Monet vôbec nastúpil! Ťažko však povedať, či by k „tomu“ vôbec došlo, keby obaja, alebo aspoň jeden z nich, v tú pamätnú noc čo i len tušili, čo je ten druhý vlastne zač...?!

Viktor Petrovič Barinov (Dmitrij Nazarov)
Kuchyňa - Viktor
Foto: CBS
 
O tom, že tento bohém, ktorý dlhé roky žil v Paríži, je jedným z najgeniálnejších majstrov kuchyne v celučičkom Rusku niet najmenších pochýb, no, žiaľ, ani o tom, že jeho najlepším kamarátom, dôverníkom, univerzálnou inšpiráciou, osvedčeným útočiskom a v mnohých ohľadoch zrejme i celoživotnou láskou je, ehm... Fľaša vodky. Keďže alkohol rozväzuje jazyk a otvára peňaženku, asi neprekvapí, že Viktor Petrovič sa už zopárkrát pre jedno i druhé dostal do riadnej šlamastiky – a šepká sa dokonca, že i jedno z jeho početných (stroskotaných) manželstiev uzavrel riadne pod parou! O dlhoch a problémoch vďaka hazardu, ktorému holduje tiež temer v rovnakej miere ako chľastu, ani nehovoriac...

Konstantin „Kosťa“ Konstantinovič Alisimov (Viktor Choriňak)
Kuchyňa - Kosťa
Foto: CBS
 
Príťažlivý barman, a neskôr i talentovaný someliér, svoj potenciál u ženského osadenstva absolútne nedokáže využiť, pretože je extrémne plachý, čo by vzhľadom na jeho často až prehnane svalnaté reči, ktorými sa to vcelku úspešne snaží maskovať, málokto tipoval. To, že sa znemožní pred niektorou z hostiek, ktoré naňho berú ako na údené, mu zase až tak neprekáža, viac ho škrie, že o jeho nežných citoch dlho ani len netuší tá, na ktorej mu naozaj, naozaj záleží a ku ktorej je zrejme práve preto neznesiteľne protivný... Nasťa.

Anastázia „Nasťa“ Stepanovna Fominová (Oľga Kuzminová)
Kuchyňa - Nasťa
Foto: CBS
 
Pôvabná, milá a občas až hriešne naivná čašníčka je vegánka z presvedčenia a plače v podstate zakaždým, keď hosťom servíruje nejaký kulinársky skvost z mäsa. A je to i ukážkové „treštidlo“, čo v preklade znamená asi toľko, že v podstate všetko, čo sa okolo nej deje (aj keď, na jej obranu, nie nutne vždy len jej vinou), zvyčajne buď nepochopí vôbec, alebo... Pochopí úplne opačne. Vrátane Kosťových neohrabaných pokusov u nej zabodovať – a Maxových ešte neohrabanejších najlepšiemu kamarátovi v tejto veci pomôcť!


Čo možno neviete
Divácky mimoriadne úspešný seriál Kuchyňa sa dočkal úctyhodných šiestich sezón po 20 epizód, (zatiaľ) dvoch celovečerných filmov (Kuchyňa v Paríži z roku 2014 a Kuchyňa: Posledný súboj z roku 2017), voľného seriálového pokračovania v rusko-ukrajinskej koprodukcii pod názvom Hotel Eleon – a pokračovania tohto pokračovania pod názvom SeňaFeďa! Nuž a samostatnou kapitolu sú, samozrejme, lokalizované verzie príbehu, predané do zahraničia – vrátane tej slovenskej!

Komentáre ( 0)