Londýn v plameňoch

27. 06 2020 05:40 | trinity
Londýn v plameňoch
Londýn v plameňoch Foto: Millennium Films

Lídri svetových veľmocí stoja bok po boku ako jeden muž. No spojili sa aj ich úhlavní nepriatelia... Pripravte sa na krvavé peklo!

(London Has Fallen, Akčný triler, 99', USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: Babak Najafi
Hrajú: Gerard Butler, Morgan Freeman, Aaron Eckhart, Radha Mitchell, Angela Bassett, Robert Forster, Melissa Leo, Jackie Earle Haley, Sean O'Bryan, Mehdi Dehbi, Alon Aboutboul, Charlotte Riley


Veľká Británia vyhlásila štátny smútok... Po náhlej záhadnej smrti jej premiéra pricestujú do Londýna na jeho pohreb so všetkými náležitými štátnickými postami najvyšší predstavitelia celého západného sveta. Nechýba medzi nimi ani americký prezident Benjamin Asher (Aaron Eckhart), ako obvykle sprevádzaný svojím osobným strážcom Mikeom Banningom (Gerard Butler). Lenže... Sotva sa zrejme najlepšie strážená udalosť v dejinách našej planéty vôbec stihne začať, zmení sa na krvavé peklo! Najmocnejší muži sveta sa jeden po druhom stávajú obeťou vražedného sprisahania nepredstaviteľných rozmerov! Mikeovi sa s vypätím všetkých síl podarí prezidenta Ashera ochrániť a nájsť ako-tak bezpečné útočisko v podzemí. No teroristi chcú jeho hlavu, a tak sa Londýn po ich zúrivom vyčíňaní premení na hromadu dymiacich trosiek... Kým sa americký viceprezident Allan Trumbull (Morgan Freeman) horúčkovito snaží nájsť spôsob, ako aspoň o čosi predĺžiť ich nemilosrdné ultimátum, Mike sa pustí do nepriateľov v početnej prevahe tak, ako to najlepšie vie – na vlastnú päsť...!

Sledujte v piatok, 17. júla, o 20.15!

 

Komentáre ( 0)