Brewsterove milióny

05. 10 2019 07:10 | trinity
Brewsterove milióny
Brewsterove milióny Foto: Universal Pictures

Má len 30 dní na to, aby minul 30 miliónov – a mieni to urobiť tým najšialenejším, najzábavnejším spôsobom, aký si len viete predstaviť!

(Brewster's Millions, Komédia, 98', USA, 1985, Stereo, HD)
Réžia: Walter Hill
Hrajú: Richard Pryor, John Candy, Lonette McKee, Stephen Collins, Jerry Orbach, Pat Hingle, Tovah Feldshuh, Hume Cronyn, Joe Grifasi, Peter Jason, David White, Jerome Dempsey, David Wohl, Ji-Tu Cumbuka, Milt Kogan, Rick Moranis


Život celkom talentovaného, no zatiaľ hľadačmi talentov neobjaveného bejzbalistu malej ligy Montgomeryho „Montyho“ Brewstera (Richard Pryor), ktorý sníva o veľkom prielome v kariére, sa nečakaným spôsobom zmení v deň, keď si všimne, že ho ktosi z diaľky sleduje fotografuje ako o život. Nie je to síce žiadny agent, no keď ho aj s najlepším priateľom Spikeom (John Candy) dostane na kauciu z väzenia, kde skončil ani nevie ako, odvedie ho do luxusnej kancelárie, kde sa dozvie niečo, čo mu na chvíľu úplne vyrazí dych. Ak sa mu totiž podarí do 30 dní minúť neuveriteľných 30 miliónov dolárov z dedičstva po prastarom otcovi Rupertovi... Zdedí aj zvyšných 300 miliónov! No má to, samozrejme, háčik, a nie práve malý. Peniaze nesmie len tak vyhodiť von oknom, ani prehrať v hazarde, ani darovať na charitu... A nesmie o tom povedať ani živej duši!


Čo možno neviete
Film je možno najznámejším, ale v poradí už neuveriteľným piatym spracovaním rovnakého námetu – úspešného knižného románu amerického spisovateľa Gergea Barra McCutcheona (napísal ho pod pseudonymom Richard Greaves). Prvé dva filmy, ešte čiernobiele a nemé, uzreli svetlo sveta v rokoch 1914 a 1921, ďalšie dve verzie, už ozvučené, šli do kín v rokoch 1935 a 1945.

Sledujte v piatok, 25. októbra, o 21.55 – alebo v repríze v pondelok, 28. októbra, o 1.00!

Komentáre ( 0)