M*A*S*H IV.

03. 10 2022 07:35 | www.dajto.sk
M*A*S*H
M*A*S*H Foto: The Walt Disney Company

Legendárny seriál z prostredia mobilnej vojenskej nemocnice.

(M*A*S*H, Komediálny seriál, USA, 17. september 1972 - 28. február 1983, Stereo, HD)
Hrajú: Alan Alda, Wayne Rogers, Mike Farrell, McLean Stevenson, Harry Morgan, Loretta Swit, Larry Linville, David Ogden Stiers, Jamie Farr


Pondelok až sobota o cca 17.45 (Od 10. októbra.)
Legendárny seriál patrí v oblasti komediálnej televíznej tvorby medzi to najlepšie. Výborná komédia z prostredia mobilnej vojenskej nemocnice uprostred vojny v Kórei nám dáva nahliadnuť do každodenného života lékarov, sestier a vojakov, ktorých čakajú často i veľmi dramatické momenty, no i tak im dokážu čeliť s nadsázkou a humorom.


Čo možno neviete
Seriál vznikol na motívy rovnomenného knižného bestselleru z roku 1968 amerického spisovateľa a chirurga Hiestera Richarda Hornbergera Jr. píšuceho pod pseudonymom Richard Hooker. Ten sa najskôr dočkal mnohými cenami ovenčenej filmovej verzie (okrem iného získala napríklad Oscara za Najlepší adaptovaný scenár) - brilantnej čiernej komédie nakrútenej pod režisérskou taktovkou Roberta Altmana, v ktorej hlavných úlohách sa zaskveli Donald Sutherland ako kapitán Benjamin Franklin „Hawkeye“ Pierce, Elliott Gould ako kapitán Joh Francis Xavier „Trapper John“ McIntyre, Tom Skeritt ako kapitán Augustus Bedford „Duke“ Forrest, Sally Kellerman ako majorka Margaret „Hrma“ Houlihanová a Robert Duval ako major Frank Burns.