Skrytá hrozba

30. 07 2022 05:30 | trinity
Skrytá hrozba
Skrytá hrozba Foto: Warner Bros.

V novom domove tínedžerky Hannah a jej rodiny, v ktorom údajne straší, sa dejú čudné veci. A hrôza pod ich strechou sa noc, čo noc stupňuje...

(Within, Triler, 83', USA, 2016, Stereo, HD)
Réžia: Phil Claydon
Hrajú: Michael Vartan, Erin Moriarty, Nadine Velazquez, Ronnie Gene Blevins, JoBeth Williams, Dorian Kingi, Blake Jenner, Misty Upham, Tom Wright, Steele Stebbins, Andrew Fiscella a kocúry Mr. Krinkles a Cheeto


Nový začiatok neznie zle, no nie každý je tou predstavou rovnako nadšený – to platí nielen všeobecne, ale i v prípade rodiny Alexandrovcov, ktorí sa práve nasťahovali do nového rozľahlého domu, v ktorom sa ešte len snažia zabývať. Kým totiž sympaťák John (Michael Vartan) a jeho atraktívna polovička Melanie (Nadine Velazquez), s ktorou sa oženil iba pred rokom sú plní optimizmu a očakávaní, tínedžerka Hannah (Erin Moriarty), Johnova dcéra z prvého manželstva, sa musí veľmi premáhať, aby sa aspoň sem-tam čo i len pousmiala. Nečudo, od všetkých kamarátok i od svojho priateľa Tommyho (Blake Jenner) je teraz veľmi ďaleko a sporadický kontakt cez sociálne siete rozhodne nenahradí ten skutočný. Navyše stále ešte trúchli za mamou, ktorá pred časom zomrela... Nanešťastie, zvyknúť si na nový domov jej rozhodne neuľahčujú rôzne čudné a nevysvetliteľné veci, ktoré sa v ňom začnú diať - spočiatku len sporadicky, no neskôr v podstate na dennom poriadku. No a potom sa Hannah od jedného z detí zo susedstva dozvie, že v ich dome údajne straší, odkedy v ňom pred pár rokmi došlo k neopísateľnej tragédii. A prednedávnom vraj zase k nevysvetliteľného zmiznutiu... Čoraz vydesenejšej dievčine spočiatku nikto neverí, no potom sa objaví prvý rukolapný dôkaz, že si naozaj nevymýšľa. Stopy vedú k problémovému susedovi Rayovi (Ronnie Gene Blevins), vskutku odpornej a bezcharakternej karikatúre ľudskej bytosti. No má to háčik, a nie práve malý. Hoci sa totiž Ray dokáže bez väčších problémov nepozorovane dostať do domu ktoréhokoľvek zo susedov, vrátane Alexandrovcov, s tým, čo sa dnes deje pod ich strechou a čo sa noc, čo noc stupňuje... Nemá vôbec nič spoločné!


Čo možno neviete
* Predstaviteľka filmovej Melanie, pôvabná brunetka Nadine Velazquez, si v novodobom remaku akčného seriálu Charlieho anjeli zahrala bývalú elitnú vojačku Gloriu, ktorá tragicky zahynula pred očami ostatných dvoch anjelikov, keď jej auto hneď po tom, čo doň nastúpila, rozmetala nastražená bombová nálož doslova na prach!

* Fešáka Michaela Vartana, alias filmového Johna, ste zase mohli napríklad vidieť ako operačného dôstojníka CIA Michaela v dnes už kultovom špionážnom seriáli Alias s Jennifer Garner a Bradleym Cooperom či láskavého a obetavého onkológa Toma v skvelom lekárskom seriáli Tlkot srdca s Jadou Pinkett Smith.

* Nuž a ani nežná Erin Moriarty, alias filmová Hannah, nie je žiadna neznáma – možno si ju pamätáte z akčného trileru V mene krvi, v ktorom si strihla jedinú dcéru hlavného hrdinu v podaní vynikajúceho Mela Gibsona.

Sledujte v utorok, 16. augusta, o 22.35!