Venom

13. 11 2021 05:20 | trinity
Venom
Venom Foto: Columbia Pictures

Novinár Eddie bol na stope niečomu veľkému, no niečo väčšie... Si našlo jeho! A teraz je jediný, kto ho dokáže udržať pod kontrolou!

(Venom, Akčný film, 108', USA, 2018, Stereo, HD)
Réžia: Ruben Fleischer
Hrajú: Tom Hardy, Michelle Williams, Riz Ahmed, Scott Haze, Reid Scott, Jenny Slate, Melora Walters, Woody Harrelson, Peggy Lu, Malcolm C. Murray, Sope Aluko, Wayne Pére, Michelle Lee, Kurt Yue, Chris O'Hara


Keď vesmírny raketoplán spoločnosti Life Foundation po návrate domov za zvláštnych okolností havaruje kdesi uprostred lesov východnej Malajzie, nik z astronautov tajne privážajúcich na Zem vzácne vzorky neprežije. Teda, zdá sa, že niekto predsa len áno, lenže... Veci nie sú vždy také, akými sa na prvý pohľad zdajú, všakáno? Domnelý preživší je totiž v podstate už len akýmsi zázrakom dýchajúcou nedobrovoľnou schránkou dravého mimozemského predátora menom Venom, ktorý pre prežitie urýchlene potrebuje zmeniť hostiteľa! A nájde ho v nič netušiacej mladej záchranárke, v ktorej tele následne odkráča do noci ktoviekam... Možnosť urobiť s Carltonom Drakeom (Riz Ahmed), brilantným vedcom, vizionárom a zakladateľom Life Foundation rozhovor o jeho úspechoch a prelomovom kozmickom programe, je síce pre mnohých novinárov čosi ako splnený sen, no pre Eddieho Brocka (Tom Hardy), ktorý doslova cíti v kostiach, že na tom všetkými médiami unisono ospevovanom géniovi, jeho impériu a úmysloch niečo neznesiteľne smrdí, je to, naopak, príležitosť aspoň sa pokúsiť zistiť priamo od zdroja. Pretože na nič iné ako na onen pokus už šancu nedostane. A navyše obratom príde nielen o prácu, ale i o priateľku (Michelle Williams), ktorej lásku, dôveru a informácie preň neodpustiteľne zneužil. Nečudo, že o pár mesiacov je z Eddieho už len troska, zapíjajúca hektolitrami alkoholu kopiace sa neúspechy a frustráciu. No len do chvíle, keď sa po ďalšom pokuse odhaliť svetu Carltonovu pravú tvár a všetky jeho hriechy neplánovane stane Venomovým novým hostiteľom a jeho život sa zmení na riadne divokú adrenalínovú jazdu. Ich symbióza je totiž od prvej chvíle taká prekvapivo silná, že po istom čase už temer ani nemožno odhadnúť, kde sa vlastne Eddie končí a... Kde sa začína Venom!


Čo možno neviete
Filmová Anne (Michelle Williams) pracuje pre advokátsku kanceláriu Michelinie & McFarlane, čo je pocta autorov tvorcom komiksového Venoma - Davidovi Micheliniemu a Toddovi McFarlaneovi.

Sledujte v utorok, 30. novembra, o 20.30!