Mladý Sheldon III.

21. 05 2022 04:30 | trinity
Mladý Sheldon
Mladý Sheldon Foto: Warner Bros.

Verte tomu alebo nie, aj najväčší géniovia boli kedysi deťmi – a v škole to nemali o nič ľahšie ako „bežní smrteľníci“!

(Young Sheldon, Sitcom, USA, 25. september 2017 - ..., Stereo, HD)
Hrajú: Iain Armitage, Zoe Perry, Lance Barber, Montana Jordan, Raegan Revord, Annie Potts, Wallace Shawn


Pondelok až piatok o cca 18.00 (Od 6. júna.)
Aj keď by mnohí bez mihnutia oka a najmenšieho zaváhania odprisahali, že ukážkoví šprti ako teoretický fyzik Sheldon Cooper sa už skrátka museli narodiť dospelí, príroda má predsa len isté zákonitosti... A tak aj génius Sheldon, aj keď sa vám to zrejme zdá zhola nemožné, skutočne bol istý nevyhnutný čas dieťaťom (Iain Armitage) - rovnako ako my, bežní smrteľníci. Aj keď je, samozrejme, nutné dodať, že Sheldon ani ako dieťa nebol rovnaký. Alebo, ak inak nedáte, normálny (v tom najnevinnejšom slova zmysle). Alebo azda poznáte iného sotva 9-ročného štupľa, ktorému sa bez väčšej námahy podarilo preskočiť štyri ročníky a namiesto druhého stupňa nastúpiť rovno na strednú školu?

To by, pochopiteľne, bolo aj za ako-tak normálnych okolností predzvesťou mnohých menších či väčších komplikácií, lenže nielen pre Sheldona, ale i pre všetkých ostatných zainteresovaných – rodičov, súrodencov, susedov, spolužiakov, učiteľov, školníka, kuchárky či upratovačky – je to ešte o čosi ťažšie, pretože Sheldon nielenže nastúpi do rovnakej školy, ako jeho otec George (Lance Barber), nový školský futbalový tréner, ale na dôvažok ešte aj do rovnakej triedy ako jeho starší a, ako to len slušne povedať... Inteligenčne trochu poddimenzovaný brat Georgie (Montana Jordan)!

Asi netreba zvlášť zdôrazňovať, že nájsť si v novom prostredí kamarátov je pre neobvykle vážneho minigénia bez čo i len chabého náznaku aspoň štipky zmyslu pre humor a vysoko prevyšujúceho nielen temer všetkých rovesníkov, ale i väčšinu dospelých (učiteľov nevynímajúc) temer nemožné. Vlastne, keď sa nad tým hlbšie zamyslíte, temer rovnako nemožné ako v naozaj akomkoľvek prostredí v minulosti, súčasnosti a s vysokou pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote i v budúcnosti...

Ešteže ho z jeho bezpečnej ulity vždy spoľahlivo dokáže vytiahnuť aspoň jeho hlboko veriaca mama Mary (Zoe Perry), ktorej sa 24 hodín denne 7 dní v týždni viac-menej vôbec nezastavia ústa. A sem-tam aj jeho rozkošná sestrička Missy (Raegan Revord), ktorá, hoci je v podstate vo všetkom úplne iná ako on, je jeho dvojča!


Čo možno neviete
* Ak sa vám zdá predstaviteľka Sheldonovej babičky, herečka Annie Potts, akási povedomá, nemýlite sa. Určite si ju pamätáte z kultových Krotiteľov duchov režiséra Ivana Reitmana ako svojráznu asistentku Janine večne prilepenú na telefóne!

* Herečka Zoe Perry, ktorá v seriáli stvárňuje Sheldonovu mamu, je v skutočnom živote dcéra herečky Laurie Metcalf, ktorá jej vdýchla život v sitcome Teória veľkého tresku! No nie je to po prvý raz (a zrejme ani posledný), čo Zoe hrá „mladšie ja“ svojej mamy. A verte tomu alebo nie, po prvý raz si to vyskúšala už pred viac ako dvoma dekádami v úspešnom komediálnom seriáli Roseanne.