Križovatka smrti

16. 05 2020 04:45 | trinity
Križovatka smrti
Križovatka smrti Foto: Warner Bros./TV Markíza

Husté reči a bleskové údery... Najdrzejší policajt L. A. a najmĺkvejší policajt z Hongkongu sa spoja v boji proti zločinu!

(Rush Hour, Akčný seriál, USA, 31. marec 2016 - 20. august 2016, Stereo, HD)
Hrajú: Justin Hires, Jon Foo, Aimee Garcia, Wendie Malick, Page Kennedy, Kirk Fox, Jessika Van


Pondelok až štvrtok po večernom filme (Od 1. júna.)
Detektív Carter (Justin Hires) a detektív Lee (Jon Foo) by ani nemohli byť rozdielnejší - kým ten prvý sa dosť pochybným spôsobom snaží udržať právo a poriadok v slnečnom Los Angeles, čím so železnou pravidelnosťou privádza do šialenstva svoju nadriadenú, kapitánku Coleovú (Wendie Malick), ten druhý v Hongkong vždy a za každých okolností striktne dodržiava všetky pravidlá, príkazy a nariadenia. Alebo, ak chcete, literu zákona...

Jeden i druhý už majú čo-to za sebou, no to, čomu táto naozaj nesúrodá dvojica musí voľky-nevoľky čeliť dnes, je pre oboch tou najväčšou pracovnou i osobnou výzvou – najprv ich totiž spojí práca na rovnakom prípade, a vzápätí... Sú z nich regulárni, i keď značne nekonvenční partneri v službách losangeleskej polície!


Kto je kto
detektív James Steven Carter (Justin Hires)

Križovatka smrti - Carter
Foto: Warner Bros.
 
Silné reči a nič za tým? Ste vedľa, a ešte ako! Pretože aj keď detektív Carter má temer v každej situácii v zálohe pár mimoriadne trefných hlášok, ktorými vie rovnako spoľahlivo rozosmiať alebo vytočiť do vývrtky kohokoľvek, kto je práve nablízku. Bez preháňania totiž možno povedať, že kým iní zvyčajne dostávajú zbrojný pas na zbraň, jemu by ju mali vystaviť na ústa, ktoré sa temer nikdy nezavrú, a jazyk ostrý ako britva! Možno tak trochu i preto nemá veľa priateľov – no tých pár, ktorým sa dostal pod kožu, by preňho bez váhania urobilo všetko na svete, tak ako i on pre nich,,,

detektív Jonathan Lee (Jon Foo)
Križovatka smrti - Lee
Foto: Warner Bros.
 
Veľmi bystrý a, hoci na to nevyzerá, tiež fyzicky veľmi zdatný policajný detektív z Hongkongu, ktorý je čosi ako chodiaca reklama na ideálneho dôstojníka inštitúcie, ktorej poslaním je „pomáhať a chrániť“. Alebo skôr bol, pretože to, čo bolo v Číne jeho najväčšou devízou, ba dokonca mantrou – striktné dodržiavanie predpisov -, v slnečnej Kalifornii akosi nefunguje, rovnako ako jeho zdanlivo vrodená skúposť na slovo. Hľadať za tým treba jediné... Jeho nového partnera, detektíva Cartera – temer vo všetkom podstatnom Leeho pravý opak!

seržantka Didi Diazová (Aimee Garcia)
Križovatka smrti - Didi
Foto: Warner Bros.
 
Carterova bývalá partnerka sa krátko po narodení synčeka Derricka rozhodla vymeniť nevyspytateľnú prácu v teréne za bezpečnejší džob v kancelárii. Koniec koncov, človek nikdy nevie, k čomu sa v uliciach pripletie a čo mu tam môže bez väčších ťažkostí zlomiť krk – doslovne. Aby si z nej kvôli tomuto rozhodnutiu kolegovia donekonečna neuťahovali a aby neklesla v ich očiach, Carter sa rozhodol urobiť jej malú láskavosť a nepopulárneho Čierneho Petra si v ich očiach vytiahnuť radšej sám – tým, že veľkohubo vyhlasoval, že ju „za stôl“ preložili po jeho sťažnosti.

Gerald Page (Page Kennedy)
Križovatka smrti - Gerald
Foto: Warner Bros.
 
Carterov bratranec je možno bezvýznamný malý kriminálnik, ale keďže má prístup k zaujímavých a často dokonca kľúčovým informáciám z podsvetia, ako informant je pre Cartera a Leeho veľmi cenný a často práve vďaka jeho pomoci dokážu vyriešiť ten-ktorý prípad. No je tu i ďalší dôvod, prečo ho Carter nezatkne a neposadí za mreže... Ako tínedžeri spolu s Carterom, vyzbrojení nenabitou zbraňou, olúpili pred obchodom s alkoholom istého muža. Keď na miesto činu dorazila polícia Gerald umožnil Carterovi ujsť a vinu vzal na seba – pretože vždy veril, že jeho uvravený bratranec má oveľa väčší potenciál uplatniť sa v živote ako on...

kapitánka Lindsay Coleová (Wendie Malick)
Križovatka smrti - Lindsay
Foto: Warner Bros.
 
Carterova a Leeho šéfka rozhodne nie je včerajšia, takže aj keď ju poriadne štve Carterovo nevypočítateľné správanie, keď sa zahryzne do nejakého prípadu - teda, presnejšie, do každého prípadu -, dokáže ceniť, akého skvelého a neoceniteľného detektíva v ňom jej oddelenie má. A pokiaľ ide o jeho nového partnera Leeho... Nuž, toho kapitánka považuje za extrémne príťažlivého. A vôbec sa tým netají!


Čo možno neviete
Seriál je voľným remakom populárnej rovnomennej filmovej trilógie s Jackiem Chanom a Chrisom Tuckerom.
 

Komentáre ( 0)