Kevin si počká II.

28. 11 2020 04:45 | trinity
Kevin si počká
Kevin si počká Foto: Columbia Pictures/TV Dajto

Človeku občas skríži plány niečo naozaj, naozaj nečakané... Svoje o tom vie aj expolicajt Kevin!

(Kevin Can Wait, Sitcom, USA, 19. september 2016 – 7. máj 2018, Stereo, HD)
Hrajú: Kevin James, Taylor Spreitler, Ryan Cartwright, Mary-Charles Jones, James DiGiacomo, Gary Valentine, Leah Remini, Erinn Hayes


Pondelok až nedeľa o cca 11.15 (Od 15. decembra.)
Svoj odchod do zaslúženého dôchodku si policajný veterán Kevin (Kevin James) predstavoval v tých najružovejších farbách. Chystal sa užívať si ho plnými dúškami na tisíc rôznych spôsobov. Lenže, ako to už v živote chodí, dopadlo to trochu inak. Vlastne... Všetko sa to začalo poriadne kašlať ešte skôr, než sa vôbec regulárnym dôchodcom stal! A na vine rozhodne neboli len jeho nereálne očakávania týkajúce sa pravidelných futbalových zápasov „na život a na smrť“ s bývalými, dnes už taktiež penzionovanými kolegami z práce; improvizovaných pretekov dolu hlavnou ulicou na vlastnoručne vyrobených motokárach (netradične šmrncnutých paintballovým súbojom) a celkom slušný „vedľajšák“ k výsluhovému dôchodku vďaka prenájmu skromnej, dosiaľ viac-menej nevyužívanej prístavby k domu... Načo chodiť okolo horúcej kaše - všetko sa to začalo v deň, keď sa jeho najstaršia dcéra Kendra (Taylor Spreitler), otcov absolútny miláčik, vrátila domov a jedným dychom mu oznámila, že sa rozhodla predčasne ukončiť štúdium a znovu džobovať za pár centov ako čašníčka, aby podporovala svoju novú lásku! Chlapíka, ktorý je na Kevinovo zdesenie nielen totálnym protipólom muža, ktorého si (jedného dňa, vo veľmi, veľmi vzdialenej budúcnosti) predstavoval po dcérinom boku, ale, čo je este horšie, nielen jej frajer - ale snúbenec!


Kto je kto
Kevin (Kevin James)

Kevin si počká - Kevin
Foto: Columbia Pictures
 
Sen bývalého policajta, šťastného manžela a (väčšinou tiež) hrdého otca troch detí - hypochondra Jacka (James DiGiacomo), problémovej rebelky Sary (Mary-Charles Jones) a jeho absolútneho miláčika Kendry - o príjemnom leňošení na dôchodku, keď bude jeden úžasný zážitok striedať druhý a všetok svoj čas bude tráviť len tými aktivitami, akými sám bude chcieť (resp. o akých vždy sníval, len na ne zatiaľ nikdy nemal dosť času)... Sa rozplynie rýchlejšie ako para nad hrncom! Prvý vážny úder jeho plánom uštedrí sám život, keď mu do života - teda, prenejšie priamo pod jeho strechu -, privedie mladého Brita menom  Chale (Ryan Cartwright), vo všetkých ohľadoch stelesnenú karikatúru mužského pokolenia. A, ako sa na Kevinovu obrovskú smolu ukáže... Jeho budúceho zaťa!

Donna (Erinn Hayes)
Kevin si počká - Donna
Foto: Columbia Pictures
 
Kevinova pôvabná manželka má bez debaty svätú trpezlivosť. A možno tak trochu i masochistické sklony. Inak si totiž ťažko vysvetliť, že to s takým neuveriteľným chaotikom ako Kevin, ktorý nevynechá jediné faux pas (a je pritom úplne jedno, či doma alebo v spoločnosti), ani po toľkých rokoch poriadne turbulentného manželstva nevzdala. Ani potom, čo v záchvate čudesnej rebélie proti nej zapratal polovicu domu somarinami od výmyslu sveta z povaly. Ani potom, čo telku v spálni prišróboval priamo nad ich manželskú posteľ (len zázrakom v nej ani jeden z nich neležal, keď sa vzápätí s obrovským rachotom zrútila zo stropu). A dokonca ani potom, čo namiesto toho, aby čokoľvek, o čo ho požiadala, urobil sám, za nemalý honorár opakovane tajne angažoval tzv. hodinového manžela. Klobúk dolu!


Čo možno neviete
* V seriáli sa v hosťujúcich menších či väčších roličkách objaví množstvo známych tvárí – napríklad komici Chris Rock, Adam Sandler a Ray Romano; Ralph Macchio, predstaviteľ hlavného hrdinu v pôvodnej trilógii Karate Kid; speváci Billy Joel a Harry Connick Jr. či filmový a seriálový veterán Chazz Palminteri, ktorého si môžete pamätať ako problémového otca detektívky Jane Rizzoliovej v skvelom krimiseriáli Bostonské vraždy.

* V prvej sérii si hlavnú ženskú postavu v seriáli strihla pôvabná Kalifornčanka Erinn Hayes, v druhej ju po boku hlavného hrdinu vystriedala šarmantná Newyorčanka Leah Remini, ktorá s hereckým kolegom Kevinom Jamesom už o neuveriteľné dve desaťročia skôr stvárnila nezabudnuteľnú, skvelo zohratú manželskú dvojicu v kultovom komediálnom seriálu Dvaja z Queensu (The King of Queens).

Komentáre (0)