Dr. Ken

17. 08 2019 05:45 | trinity
Dr. Ken
Dr. Ken Foto: Columbia Pictures/TV Markíza

Frustrovaný lekár robí, čo môže, aby zvládol náročný špagát medzi kariérou, manželstvom a rodičovstvom!

(Dr. Ken, Sitcom, 21', USA, 2. október 2015 – 31. marec 2017, Stereo, HD)
Hrajú: Ken Jeong, Suzy Nakamura, Tisha Campbell-Martin, Krista Marie Yu, Albert Tsai, Jonathan Slavin, Dave Foley


Pondelok až piatok o cca 11.30 (Od 2. septembra.)
Na svete asi niet človeka, ktorý by večne ufrflaného lekára Kena (Ken Jeong) nerozčuľoval a ktorého vizáž, konanie, nápady, sny - skrátka úplne všetko, čo si len dokážete predstaviť – by mu neposkytovali dôvod ich patrične korenisto okomentovať. Pacientov, kolegov a potomstvo nevynímajúc. Navyše je to presne ten typ chlapa, ktorý všetkých podozrieva vždy len z toho najhoršieho. Pacientov, kolegov a potomstvo nevynímajúc. A je to tiež neuveriteľný smoliar, ktorý človeka zaručene strápni až do morku kostí aj v tej najnevinnejšej možnej situácii. No, veď už to poznáte - pacientov, kolegov a potomstvo nevynímajúc...

Jeho jediným šťastím je, že má rodinu, ktorá ho nejakým zázrakom aj napriek jeho neznesiteľnej povahe naozaj úprimne ľúbi a za každých okolností je pripravená kryť mu chrbát. Rovnako ako Kenov najväčší fanúšik a v mnohých ohľadoch takpovediac i jeho pravá ruka – verte tomu alebo nie, jeho ambulantná „sestrička“ Clark (Jonathan Slavin)!


Kto je kto
Dr. Kendrick „Ken“ Park (Ken Jeong)

Dr. Ken - Dr. Kendrick „Ken“ Park
Foto: Columbia Pictures
 
Ak by tento malý narcista, v podstate nonstop bezmyšlienkovite sypúci z rukáva viac či menej vtipné pichľavé poznámky, už celú večnosť nepracoval ako lekár prvého kontaktu na klinike Welltopia, zrejme by sa celkom slušne uživil ako stand-up komik... Kdekoľvek. Takto sú však adresátmi jeho často možno až trochu pridrsných komentárov trestuhodne nepoučiteľní pacienti, nemenej ako on na smrť unavení a frustrovaní kolegovia, ktorí už videli a počuli asi všetko... A, samozrejme, jeho dve deti. Niežeby svojich blízkych nemal rád, to rozhodne nie. Len, žiaľ, neberie ohľad na ich city, pretože mu skrátka ani v päte nenapadne, že vôbec nejaké majú!

Dr. Allison Parková (Suzy Nakamura)
Dr. Ken - Dr. Allison Parková
Foto: Columbia Pictures
 
Kenova krásna a bystrá manželka a matka jeho dvoch detí je úspešná psychiatrička a terapeutka – čo je zrejme jeden z hlavných dôvodov, ak nie rovno ten najhlavnejší, že ich manželstvo sa ešte neskončilo rozvodom, ako manželstvá mnohých Kenových kolegov, alebo nejakou tragédiou. Ken si môže naozaj gratulovať, že mu osud priviedol do cesty túto výnimočnú ženu disponujúcu obdivuhodným nadhľadom, slušným zmyslom pre humor a svätou trpezlivosťou, pretože vzhľadom na fakt, že ju bez prestávky niečím vytáča a že ešte aj ich dve nedospelé deti sa k nej správajú s väčším rešpektom než on, že ho už dávno neposlala do horúcich pekiel, malý zázrak!

Molly Parková (Krista Marie Yu)
Dr. Ken - Molly Parková
Foto: Columbia Pictures
 
Ak nemáte ani hmlistú predstavu, ako asi vyzerá typický americký tínedžer... Zoznámte sa s Molly! Neustále sa niekde fláka s priateľmi, len zriedkakedy odlepí oči od mobilu, do ktorého stále čosi ťuká, a aj keď je to celkom nadaná študentka, drvivú väčšinu času ju zaujíma len jedna jediná téma - chlapci. Svojim rodičom vzdoruje skryto i úplne otvorene a v pomyselnej disciplíne „ťahaj svoju rodinu za nos“ je nekorunovanou kráľovnou!

Dave Park (Albert Tsai)
Dr. Ken - Dave Park
Foto: Columbia Pictures
 
Dokonalé zosobnenie prívlastku „divný“ – asi tak by sa dalo v kocke charakterizovať chlapča, ktoré je ukážkové športové drevo, čo svojimi záľubami, zmýšľaním, ba dokonca i štýlom obliekania dennodenne vyráža dych svojim vrstovníkom i rodine. Je síce veľmi bystrý, no to zvyčajne úplne zanikne vďaka celej plejáde jeho, ehm, ako to len kulantne pomenovať... Povedzme, že osobnostných zvláštností, vďaka ktorým nemá temer žiadnych priateľov a v škole ho nielen spolužiaci, ale i učitelia považujú za čudáka, z ktorého si buď uťahujú, alebo sa mu, ak je to možné, vyhýbajú.


Čo možno neviete
* Slovenskí diváci majú amerického herca Kena Jeonga neoddeliteľne spätého predovšetkým s nefalšovaným magnetom na katastrofy menom Mr. Chow, ktorého stvárnil v druhej a tretej časti úspešnej komediálnej trilógie Vo štvorici po opici, ale tiež so svojráznym učiteľom španielčiny seňorom Changom z komediálneho seriálu Community, ktorý poznáte z obrazoviek televízie Dajto. Možno viete, no možno nie, že Ken doktora nielen hrá, ale ním aj naozaj je! Vyštudoval medicínu a má stále platnú lekársku licenciu, hoci prax už nevykonáva – pred pár rokmi sa jej totiž vzdal v prospech svojej hereckej kariéry. Mimochodom, aj jeho manželka Tran, s ktorou má Ken rozkošné dvojvaječné dvojičky Zooey a Alexu (* 2007), je lekárka. A ešte niečo. Zdá sa, že minimálne jedna z dcérok sa „potatila“ – Zooey si v druhej sérii Dr. Kena s chuťou zahrala Daveovu priateľku Emily!

* Ak sa vám Kanaďan Dave Foley, ktorý v seriáli stvárňuje Kenovho otravného šéfa Pata, zdá akýsi povedomý, nemýlite sa – vidieť ste ho mohli nielen v sitcome Správna dvojka, v ktorom si s chuťou strihol Oscarovho kamaráta Roya, ale tiež v komediálnom seriáli Taká obyčajná rodinka, v ktorom si zahral Dr. Fultona, Brickovho školského terapeuta.

* V epizódnej miniroličke Kenovej sestry, populárnej televíznej hviezdy Dr. Wendi, na ktorú Ken šialene žiarli, sa objaví šarmantná Kalifornčanka Margaret Cho, ktorú si diváci zamilovali ako občas dosť britskú, ba až drzú Terri, osobnú asistentku hlavnej hrdinky Jane/Deb v komediálnom seriáli Môj nový tučný život.

Komentáre ( 0)