Šialený Max: Zbesilá cesta

27. 03 2021 06:30 | trinity
Šialený Max: Zbesilá cesta
Šialený Max: Zbesilá cesta Foto: Warner Bros.

V apokalyptickom svete bez pravidiel sa z rebelky Furiosy, skupinky otrokýň, fanatika Nuxa a samotára Maxa stanú nedobrovoľní spojenci!

(Mad Max: Fury Road, Akčný film, 115', Austr./USA, 2015, Stereo, HD)
Réžia: George Miller
Hrajú: Tom Hardy, Charlize Theron, Nicholas Hoult, Hugh Keays-Byrne, Josh Helman, Nathan Jones, Zoë Kravitz, Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Abbey Lee, Courtney Eaton, John Howard, Richard Carter, Iota, Angus Sampson


Naša rodná planéta v nie príliš vzdialenej budúcnosti nie je veľmi lákavým miestom. Práve naopak, po ničivej nukleárnej vojne je to deprimujúca pustatina tiahnuca sa široko-ďaleko, kam až oko dovidí. Nemenej deprimujúce sú, žiaľ, aj osudy hŕstky jej obyvateľov, ktorí to peklo prežili. Jedným z nich je bývalý policajt Max (Tom Hardy) – samotár bezcieľne putujúci nehostinnou krajinou, ktorý už nemá čo stratiť. Jeho bezútešný život dosiahne nové dno, keď ho premôžu a zajmú vyšinutí prívrženci Immortana Joea, tyrana z Citadely (Hugh Keays-Byrne) – umelo vytvorenej oázy za bránami nedobytnej pevnosti. Z Maxa sa tak stane nedobrovoľná živá a dýchajúca infúzia jedného z Joeových mužov, mladého fanatika Nuxa (Nicholas Hoult)... No nie nadlho. Keď totiž z Citadely zrazu zmizne Joeova pravá ruka Furiosa (Charlize Theron) - a spolu s ňou i päť otrokýň z jeho háremu – rozzúrený Joe za nimi pošle svojich najlepších mužov. Vrátane Nuxa, ktorý sa nepohne ani na krok bez Maxa. Netrvá dlho a Nux s Maxom sa prilepia na Furiosin kamión ako kliešť. Náhla piesočná búrka však poriadne zamieša karty osudu prenasledovateľov i prenasledovaných...


Čo možno neviete
* Film je v poradí už štvrtým o Šialenom Maxovi. V pôvodnej trilógii Šialený Max, Šialený Max 2: Bojovník ciest a Šialený Max a Dóm hromu z osemdesiatych rokov stvárnil tohto atypického hlavného hrdinu Mel Gibson. Režisérsky i scenáristicky sa na všetkých štyroch podieľal ostrieľaný harcovník George Miller. Podobne by to malo byť aj pri ďalšom chystanom pokračovaní Šialený Max: Pustatina, ktorého predpokladaný dátum premiéry je rok 2020.

* Úlohu jednej z otrokýň, tehotnej Angharad, si strihla modelka Rosie Huntington-Whiteley – dlhoročná priateľka akčnej superhviezdy Jasona Stathama, s ktorým má synčeka Jacka Oscara (narodil sa v lete 2017).

Sledujte v nedeľu, 18. apríla, o 20.15 – alebo v repríze v pondelok, 19. apríla, o 1.00!

 

Komentáre (0)