Légia

04. 09 2021 05:10 | www.dajto.sk
Légia
Légia Foto: Screen Gems

Keď peklo zavládne svetu a padne i posledný anjel... Boľavý a ťažký boj ľudstva o prežitie a spásu sa, žiaľ, iba začína!

(Legion, Akčný film, 96', USA, 2010, Stereo, HD)
Réžia: Scott Charles Stewart
Hrajú: Paul Bettany, Lucas Black, Tyrese Gibson, Adrianne Palicki, Charles S. Dutton, Jon Tenney,Kevin Durand, Willa Holland, Kate Walsh, Dennis Quaid, Jeanette Miller, Cameron Harlow, Doug Jones, Josh Stamberg, Yancey Arias


Zaprášená reštaurácia v mojavskej púšti sa, verte tomu alebo nie, stane dejiskom poslednej pozemskej bitky. Kým ľudstvo samo sa ničí v záchvatoch divokej zúrivosti, skupinka ľudí, uväznených kdesi v pustatine, sa chystá na posledný zúfalý pokus o odpor! Nie sú však sami, nečakanej pomoci a im dostane od tajomného a mocného cudzinca, z ktorého sa neskôr vykľuje sám archanjel Michael (Paul Bettany)! Ale poďme pekne po poriadku: Majiteľ odľahlého motorestu Bob Hanson (Dennis Quaid) a jeho partner Percy (Charles S. Dutton) nemajú o panike, ktorá sa po svete šíri rýchlosťou svetla, ani najmenšie tušenie, preto sa pokojne venujú svojej práci, ako každý deň. Charlie (Adrianne Palicki), krásna mladá servírka v pokročilom štádiu tehotenstva, obsluhuje počas raňajok finančne slušne zahojených manželov Sandru (Kate Walsh) a Howarda (Jon Tenney) a ich dospievajúcu dcéru Audrey (Willa Holland), ktorí tu čakajú na to, až im Bobov syn Jeep (Lucas Black) opraví auto. Keď zrazu vypadne televízne vysielanie a následne aj telefóny, všetci prítomní si uvedomia, že úplne stratili kontakt s okolitým svetom. Kým sa snažia prísť na to, čo sa vlastne stalo (Zemetrasenie? Teroristický útok?), vstúpi do motorestu príjemná stará žena (Jeannette Miller) a objedná si od Charlie steak. Keď ho ale dostane, začne nepochopiteľne a šokujúco všetkých prítomných kruto preklínať! Za pár sekúnd ukáže, že disponuje nadľudskou silou, keď zaútočí na Howarda a veľmi vážne ho zraní. Zúfalé snahy o zabezpečenie lekárskej pomoci sa predčasne skončia, keď sa z motorestu následkom nepreniknuteľného oblaku hmyzu stane jediné bezpečné miesto široko-ďaleko. Nuž a kým si ľudia v ňom začínajú pomaly uvedomovať vážnosť situácie, nečakane sa na scéne objaví cudzinec s celým arzenálom kradnutých zbraní, ktorý vydesenej Charlie oznámi, že jej nenarodené dieťa je poslednou nádejou ľudstva a že je ochotný urobiť čokoľvek, len aby ho ochránil...!

Sledujte v pondelok, 20. septembra, o 23.00!