Svetová vojna Z

11. 09 2021 05:00 | trinity
Svetová vojna Z
Svetová vojna Z Foto: Paramount Pictures

Náš svet, ako sme ho poznali... Už neexistuje. Civilizácia je na pokraji zániku, koniec sa nezadržateľne blíži!

(World War Z, Akčný triler, 112', USA, 2013, Stereo, HD)
Réžia: Marc Forster
Hrajú: Brad Pitt, Mireille Enos, Daniella Kertesz, James Badge Dale, Ludi Boeken, Matthew Fox, Fana Mokoena, David Morse, Elyes Gabel, Peter Capaldi, Pierfrancesco Favino, Ruth Negga, Moritz Bleibtreu, Sterling Jerins, Abigail Hargrove


Žiadny asteroid, invázia z vesmíru, klimatická katastrofa nepredstaviteľných rozmerov či stará dobrá ľudská chamtivosť, netolerancia a nenávisť... Koniec ľudstva má podobu, akú nik z nás nečakal ani v najhorších nočných morách! Vražedná pandémia sa rýchlosťou lesného požiaru šíri z kontinentu na kontinent, odhadnúť rozsah celosvetovej katastrofy s množstvom mŕtvych a infikovaných je temer nemožné. Žiadna vláda už nedokáže zabrániť narastajúcemu chaosu a masovému umieraniu... Svet, ako sme ho poznali... Už neexistuje. A celá civilizácia je na pokraji zániku! Gerry Lane (Brad Pitt), bývalý krízový expert Organizácie spojených národov, sa stal svedkom tejto apokalypsy v rodnej Filadelfii, kde sa spolu so svojou rodinou neveriacky prizeral rýchlosťou blesku narastajúcej mase nemŕtvych! Doslova v hodine dvanástej sa im podarí nájsť útočisko na lietadlovej lodi na pobreží, kde sa, žiaľ, potvrdia Gerryho najhoršie obavy – celý svet už je infikovaný! Aby jeho najbližší boli v bezpečí, nechá sa Gerry prehovoriť na samovražednú misiu – vyberie sa nájsť pacienta nula, ktorý celú túto desivú epidémiu rozpútal...!


Čo možno neviete
* Film je voľne inšpirovaný rovnomenným knižným bestsellerom amerického spisovateľa a scenáristu Maxa Brooksa – podľa neskrývane ironického Brooksa až do takej miery voľne, že s jeho dielom... Vlastne okrem názvu nemá vôbec nič spoločné! :-)
* V menších vedľajších úlohách v ňom zažiarili herci, ktorých dobre poznáte zo seriálov z portfólia televízie Markíza - Peter Capaldi (kardinál Richelieu z Mušketierov) a Elyes Gabel (Walter zo Škorpióna).

Sledujte v pondelok, 27. septembra, o 20.30!