2 baby na mizine I.

13. 08 2022 04:45 | trinity
2 baby na mizine
2 baby na mizine Foto: Warner Bros.

Sú ako deň a noc, voda a oheň, jin a jang... A tiež na dne. No možno práve to je ideálny recept na to, ako preraziť! :-)

(2 Broke Girls, Sitcom, 22´, USA, 19. september 2011 - ..., Stereo, HD)
Hrajú: Kat Dennings, Beth Behrs, Jennifer Coolidge, Garret Morris, Jonathan Kite, Matthew Moy, Brooke Lyons


Pondelok až nedeľa o 18.50
Ktovie, čo osud asi zamýšľal, keď jedného dňa v istej reštaurácii zviedol dohromady dve mladé ženy, ktoré by azda ani nemohli byť rozdielnejšie – a teraz určite nie je reč o tom, že jedna z nich je blondína a druhá bruneta... Max Blacková (Kat Dennings) a Caroline Channingová (Beth Behrs) sú každá z iného cesta a nemajú vôbec nič spoločné! Teda, niečo možno predsa. Obe sú totiž z toho alebo onoho dôvodu na mizine, obe sa snažia udržať sa nejako nad vodou – a obe sú od toho pamätného dňa nielen kolegyňami v spomínanej reštaurácii, ale i spolubývajúcimi! Väčšinou spolu vychádzajú veľmi dobre, hoci občas, pochopiteľne, aj medzi nimi „lietajú triesky“ – no v konečnom dôsledku sa z nich aj napriek tomu, že sú dokonalými protikladmi, po čase stanú dobré priateľky, ktoré držia spolu a sú naozaj veľmi silný tím! K reštaurácii, ktorá má byť akýmsi odrazovým mostíkom k ich plánovanému postupnému osamostatneniu a úspešnému vedeniu vlastného obchodu s koláčikmi, neodmysliteľne patria aj jej nie veľmi priebojný majiteľ Han Lee (Matthew Moy), ukrajinský šéfkuchár Oleg (Jonathan Kite), ktorý balí každú sukňu, ktorú zazrie, a pokladník Earl (Garret Morris), ktorý je pre Max ako otec, ktorého nikdy nemala... Do života oboch krások mimo reštaurácie však patria aj bohatá a namyslená Peach Landisová (Brooke Lyons), o ktorej deti sa Max stará, a samozrejme ich svojrázna poľská suseda Sophie Kachinská (Jennifer Coolidge), ktoré vedie vcelku úspešnú upratovaciu spoločnosť a občas pomáha Max a Caroline trochu si privyrobiť...


Kto je kto
Max Blacková (Kat Dennings)

2 baby na mizine - Max
Foto: Warner Bros.
 
Nemá práve najjednoduchší život.. Aby sa totiž aspoň ako-tak udržala nad vodou, má nielen jednu, ale hneď dve práce – ako čašníčka servíruje hosťom v reštaurácii burgery, ako opatrovateľka detí zase svojim malým diabolským zverencom mení plienky a utiera zasoplené nosíky... No napriek veľkej snahe a faktu, že temer nonstop pracuje, má Max zvyčajne riadny vietor v peňaženke. Jej najväčším snom je môcť si jedného dňa otvoriť obchod s koláčikmi, pretože práve pečenie je jednou z jej silných stránok. Ibaže dosť veľkým problémom by mohlo byť to, že Max má dosť veľký problém s, povedzme to trochu zaobalene, vytváraním a udržiavaním sociálnych kontaktov. Do istej miery ju nepochybne poznačilo to, že dodnes ani len netuší, kto vlastne je jej otec... A hoci ju to veľmi trápi a nedokáže na zo prestať myslieť, navonok si žiadne city nepripúšťa, a preto na ostatných zvyčajne pôsobí dosť tvrdo a odmietavo, ba až nepriateľsky. Nečudo, že nie každému je jej priamosť po vôli... No na druhej stane treba spomenúť i to, že Max dokáže úprimne oceniť, ak sa niekto naozaje snaží.

Caroline Channingová (Beth Behrs)
2 baby na mizine - Caroline
Foto: Warner Bros.
 
Pôsobí ako typická rozmaznaná žaba z bohatej rodiny – a istý čas ňou určite aj bola... Nečudo, že aj napriek mladému veku dosiahla úplne všetko, na čo si len pomyslela – v neposlednom rade najmä vďaka jej zazobaným rodičom... Lenže to vyzerá tak, že jej bezstarostný a neskutočne nákladný život sa, minimálne na istý čas určite, skončil. Jej otec totiž špekuloval na burze a dostal sa do obrovských problémov – skončil za mrežami a všetok jeho majetok úrady zmrazili! No aj keď teraz Caroline bude musieť nadlho zabudnúť na obľúbené šampanské a nákladné záchvaty bezbrehého nakupovania, nepoddala sa sebaľútosti. Práve naopak, vďaka malému klamstvu sa jej podarilo stať sa čašníčkou v tej stej reštaurácii, v ktorej pracuje i Max. Samozrejme, že jej neušlo, že si jej kolegyňa o nej nevytvorila práve najlichotivejší názor... No bol to pre ňu len ďalší dôvod, aby sa ešte viac snažila. S peniazmi či bez nich, na tom vlastne vôbec nezáleží – táto na pohľad dosť výrazne Barbie pripomínajúca cica má totiž dobré srdce a je skalopevne rozhodnutá svoj sen o samostatnosti a nezávislosti pretaviť do reality!

Sophie Kachinská (Jennifer Coolidge)
2 baby na mizine - Sophie
Foto: Warner Bros.
 
Silná a rázna žena, ktorá sa z nikoho stala niekým len vďaka vlastnej nezlomnej vôli a tomu, že zo svojho slovníka vyškrtla slová ako „nedá sa“, nemožné“ či „nevládzem“... Ako poľská prisťahovalkyňa to v Spojených štátoch nemala práve jednoduché, no podarilo sa jej presadiť sa. Dnes je hrdou majiteľkou upratovacej služby s prazvláštne znejúcim menom „Sofiina voľba“. Nikdy si nedáva servítku pred ústa, a tak asi neprekvapí, že aj Max a Caroline na rovinu povie, čo si o nich myslí – kvôli čomu, keď sa nasťahuje do bytu nad nimi, okamžite vykopú vojnovú sekeru! Na druhej strane však patrí k tomu vzácnemu typu ľudí, ktorí si dokážu priznať chybu a zmeniť svoj názor, ak sa ukáže byť nesprávny... Jej najväčší sen je mať jedného dňa obrovský dom pri jazere v rodnom Poľsku. A aby nezostal len snom, začala naň intenzívne šetriť – a dokonca so sebou neustále nosí i miniatúrny model svojho budúceho domova! Nuž a aj krásna hollywoodska hojdačka, ktorá zatiaľ dominuje jej obývačke, sa má jedného dňa stať ozdobou jej potenciálnej záhrady v dome jej snov...

Earl (Garret Morris)
2 baby na mizine - Earl
Foto: Warner Bros.
 
V reštaurácii má na starosti pokladňu. Presne vie, čo sa v bistre deje a pozná tajomstvá všetkých zamestnancov – a aj hostí! K Max má veľmi priateľský, láskavý a do istej miery temer otcovský vzťah. Presne vie, čo sa v nej odohráva. Nečudo, že tento od prírody veselý človek, ktorý je tak akosi prirodzene zárukou dobrej nálady nielen v reštaurácii, ale všade, kam sa pohne, temer vždy dokáže rozveseliť i Max.

Oleg (Jonathan Kite)
2 baby na mizine - Oleg
Foto: Warner Bros.
 
Je kuchár, a preto by sa primárne mal venovať hranolčekom a burgerom... Ibaže jeho pozornosť temer výlučne patrí krásnej Max! A hoci sa k nemu správa odmietavo a dáva mu jeden odpis za druhým, neprestáva ju zahŕňať komplimentmi. Je si totiž istý, že jeho zatiaľ zúfalo neúspešné, a tiež riadne kostrbaté pokusy o zblíženie jedného dňa predsa len padnú na úradnú pôdu... A ktovie, možno to nie je až taká absurdná teória, koniec koncov aj keď Max k Olegovi nie je ani trochu milá, vždy sa ju snaží rozveseliť a povzbudiť, keď je na dne – a občas sa mu to nejakým zázrakom aj podarí. Na druhej strane však... Keď sa Oleg zoznámi so Sophie, len slepý by nevidel silnú animálnu príťažlivosť medzi nimi!

Han Lee (Matthew Moy)
2 baby na mizine - Han
Foto: Warner Bros.
 
Už pred pár rokmi sa stal majiteľom reštaurácie, v ktorej Max pracuje, no aj keď si od toho veľa sľuboval, podnik zatiaľ, žiaľ, veľmi neprekvitá a nevynáša... Podľa Max je to vina čašníčok, ktoré Han zamestnáva - pretože síce zvyčajne dobre vyzerajú, ale v skutočnosti rozhodne nie sú stvorené na to, aby hosťom servírovali hranolčeky! Han najviac zo všetkého túži po americkom občianstve. Aby sa ale konečne stal „skutočným Američanom“, musí prejsť nie práve najľahšími testami, ktoré sú podmienkou získania občianstva pre všetkých prisťahovalcov. A aby aj navonok pôsobil tak „americky a seriózne“, ako sa cíti byť vo svojom srdci, rozhodol sa prijať podľa jeho skromného názoru typicky americké a dostatočne seriózne znejúce meno - Bryce!

Peach Landisová (Brooke Lyons)
2 baby na mizine - Peach
Foto: Warner Bros.
 
Hriešne bohatá kráska je zvyknutá nechať sa obskakovať a ofukovať. Ešteže má dobrý a spoľahlivý personál... Mimochodom, Max u nej pracuje ako opatrovateľka jej dvoch dosť náročných dvojčiat - Brada a Angeliny. Kým krásy sudičky dopriali Peach neúrekom, o inteligencii to však, žiaľ, povedať nemožno. Ju to ale ani v najmenšom netrápi - je predsa toľko oveľa zaujímavejších činností ako čítanie a vzdelávanie...! A tak kým nekonečne pomaly sŕka svoju značkovú vodu (izbovej teploty, samozrejme), s dych vyrážajúcim nasadením posiela na sieť temer každučkú sekundu svojho „neuveriteľne napínavého a fascinujúceho života.