Bez súcitu

19. 11 2022 06:30 | trinity
Bez súcitu
Bez súcitu

Hranica medzi zabijakom a policajtom je niekedy obzvlášť tenká, sotva viditeľná a v podstate temer... Neexistujúca!

(Bullet to the Head, Akčný triler, 88', USA, 2012, Stereo, HD)
Réžia: Walter Hill
Hrajú: Sylvester Stallone, Sung Kang, Sarah Shahi, Adewale Akinnuoye-Agbaje, Jason Momoa, Christian Slater, Jon Seda, Holt McCallany, Brian Van Holt, Weronika Rosati, Dane Rhodes, Marcus Lyle Brown, Andrew Austin-Peterson, Paul Etheredge, Robert Cavan Carruth


James Bonomo, alias Jimmy Bobo (Sylvester Stallone), je nájomný vrah z New Orleansu, ktorý sa riadi len jedným jediným pravidlom – nikdy nezabiť nevinného. Keď presne z tohto dôvodu nechá žiť jedného svedka, zaplatí za to Jimmyho mladý partner životom! Washingtonský detektív Taylor Kwon (Sung Kang) pricestuje do New Orleans, pretože sleduje stopu jedného staršieho prípadu a má a tu stretnúť so svojím kolegom – nájde však už len jeho mŕtvolu... Nuž a podľa newyorskej polície ho majú bez debaty na svedomí práve Jimmy a jeho medzičasom mŕtvy partner! Pátranie po dôkazoch vedúcich k skutočným páchateľom napokon prinúti Jimmyho a Taylora stať sa aspoň na istý čas novými partnermi, pretože počas honby na vrahov sú zabijak a policajt skrátka voľky-nevoľky jeden na druhého odkázaní! Na ceste za spravodlivosťou a pomstou narazia na skutočnú ľudskú spodinu, najodpornejší a najsmradľavejší odpad spoločnosti - a na tie najčernejšie a najpokrivenejšie ľudské charaktery, ktoré možno tak trochu paradoxne siahajú až do najvyšších policajných kruhov! Hranica medzi zabijakom a policajtom je skrátka niekedy obzvlášť tenká, sotva viditeľná a v podstate temer... Neexistujúca!

Sledujte v nedeľu, 11. decembra, o 20.30 – alebo v repríze v pondelok, 12. decembra, o 2.40 a v utorok, 13. decembra, o 23.00!