Doba prílivu III.

29. 06 2019 05:45 | trinity
Doba prílivu
Doba prílivu

Milujú surfovanie a plážové krásky... No nejakým zázrakom napokon vždy skončia pri zachraňovaní ľudí v problémoch!

(High Tide, Kriminálny seriál, USA, 1. január 1994 - 25. máj 1997, Stereo)
Hrajú: Rick Springfield, Yannick Bisson, George Segal, Diana Frank, John Pinette


Sobota a nedeľa o cca 13.55 (Od 20. júla.)
Bratia Mick (Rick Springfield) a Joey (Yannick Bisson) Barrettovci nadovšetko milujú surfovanie. Ibaže... Vďaka známosti s Gordonom (George Segal), agentom CIA na dôchodku, z nejakého (ne)pochopiteľného dôvodu častejšie, než pekné kočky, prenasledujú nebezpečné indivíduá! Gordon totiž v slnečnom Los Angeles šéfuje síce malej, no mimoriadne úspešnej detektívnej kancelárii – nuž a pomerne často ich najíma ako svoje oči a uši (a áno, občas aj päste) v teréne, keďže sa už neraz utvrdil v tom, že sú lepší, ako ktokoľvek, s kým kedy pracoval. A to už niečo znamená! Obzvlášť preto, že hoci Mick ako bývalý policajt má množstvo neoceniteľných skúseností, jeho mladší brat Joey oplýva zvláštnym talentom ich oboch – a každého, kto sa nachádza v ich blízkosti – dostať svojou impulzívnosťou zas a znova do ťažkostí! Tak či onak im detektívna práca aj napriek občasným nečakaným ťažkostiam a komplikáciám v podstate vyhovuje, pretože sa vďaka nej pravidelne dostávajú na najkrajšie pláže sveta – od Maui až po Bali. A okrem toho sa pri niektorých prípadoch môžu tešiť z príjemnej spoločnosti (a pomoci) pôvabnej Gordonovej asistentky Fritz Bollerovej (Diana Frank)! Teda... To všetko viac-menej platí len pre prvú sériu, v tej druhej sa toho totiž dosť zmení – Mick a Joey si napríklad v jej začiatku kúpia surfistický obchod, ktorý sa stane akousi ich operačnou základňou. A už viac nepracujú pre Gordona, ale pomerne často zase vypomáhajú súkromnému detektívovi s čudesným menom Bob-O DiBella (John Pinette). Nuž a v tretej sérii napokon onen surfistický obchod predajú a... Otvoria si vlastnú detektívnu kanceláriu!


Kto je kto Mick Barrett (Rick Springfield)

Doba prílivu - Mick
 
Keďže na prvý pohľad vyzerá ako typický plážový plejboj (čo je mimochodom len jedna zo sto vecí, ktoré má navlas rovnaké so svojím mladším bratom), mnohí ho mylne škatuľkujú a podceňujú – netušiac, že v skutočnosti majú práve dočinenia s mimoriadne bystrým a odvážnym chlapíkom, navyše bývalým policajtom, ktorého rozhodne chcete mať na svojej strane, keď sa ocitnete v problémoch. A naopak, určite si ho nechcete znepriateliť! Často totiž vidí aj to, čo iní nie, umne si dokáže spojiť veci, ktoré spolu zdanlivo vôbec nesúvisia - a ak dôjde na lámanie chleba, dokáže bez väčších problémov úplne sám zložiť aj podstatne vyššieho a ťažšieho protivníka (alebo dvoch či troch). :-)

Joey Barrett (Yannick Bisson)
Doba prílivu - Joey
 
Nebyť jeho staršieho brata, ktorého považuje nielen za prototyp správneho chlapa, ale i za svoj veľký vzor - aj keď by to pred ním priznal zrejme len vtedy, keby ho mučili alebo ak by výmenou za túto informáciu dostal šancu zbaliť najkrajšiu slečnu na svete, hoci možno ani tak nie -, zrejme by bol len ďalším pekným mladíkom, potĺkajúcim sa bezcieľne na pláži, čakajúcim na ideálnu vlnu a ženu snov (nie nutne v tomto poradí). Hoci, ehm, tým vlastne je tiež, no má aj svoju druhú stránku – ak si to situácia vyžaduje, zapne svoje vyspelejšie, hrdinské ja na plné obrátky a pomáha bratovi pomáhať ľuďom v problémoch, odhaľovať špinavosti, dolapiť zločinov a následne ich odovzdať spravodlivosti, no predovšetkým... Zachraňovať nevinných!

Komentáre ( 0)