Mike a Molly VI.

22. 12 2018 06:00 | trinity
Mike a Molly
Mike a Molly

Iskra medzi nimi preskočila na stretnutí „Anonymných jedákov“! A tak sa snažia zosúladiť randenie s odtučňovaním... :-)

(Mike & Molly, Sitcom, 22´, USA, 20. september 2010 - ..., Stereo, HD)
Hrajú: Billy Gardell, Melissa McCarthy, Reno Wilson, Nyambi Nyambi, Swoosie Kurtz, Katy Mixon


Sobota a nedeľa o 12.35
Policajný dôstojník Mike Biggs (Billy Gardell) má veľké srdce – a problém s váhou približne rovnakých rozmerov... Našťastie sa môže vždy oprieť o svojho neskutočne uvraveného a asi tak o dve tretiny štíhlejšieho partnera, dôstojníka Carla McMillana (Reno Wilson), ktorý aj napriek tomu, že Mikea kvôli jeho kilám navyše neustále podpichuje, sa mu tiež snaží byť podporou nielen v boji s nadváhou, ale i na poli lásky! Nuž a vyzerá to tak, že práve to druhé teraz Mike naozaj potrebuje, pretože keď stretnutí „Anonymných jedákov“ spoznal veselú učiteľku Molly Flynnovú (Melissa McCarthy), okamžite medzi nimi preskočila povestná iskra! Pre Molly je snaha skombinovať randenie s diétou obrovskou výzvou, ktorú jej, žiaľ, dosť výrazne komplikujú jej neskutočne sexy sestra Victoria (Katy Mixon) a mama Joyce (Swoosie Kurtz) – obe totiž nielenže oplývajú dokonalou postavou, ale tiež závideniahodným metabolizmom a prehnaným apetítom, ktorý pred Molly nijako neskrývajú, ani nekrotia! Nuž a Mike zase musí čeliť mnohým lákavým pokušeniam aj v reštaurácii, do ktorej spolu s Carlom pravidelne chodievajú jesť – tu sa totiž spriatelia so senegalským čašníkom Samuelom (Nyambi Nyambi), pre ktorého sú slová ako „diéta“ či „odtučňovanie“ neznámymi pojmami! Obaja, Mike i Molly, si uvedomujú, že sa stretli na tom azda najnepravdepodobnejšom mieste vhodnom na zoznámenie – a tiež, že sa ešte budú mať riadne čo obracať, aby zistili, kam ich čoraz silnejšia túžba po skutočnom partnerskom vzťahu vlastne zavedie!


Kto je kto
Michael „Mike“ Biggs (Billy Gardell)

Mike a Molly - Mike
 
Neprehliadnuteľný chicagský policajný dôstojník s veľkým srdcom a ešte o čosi väčšou siluetou sa už nejaký ten piatok zúfalo snaží zhodiť nejaké to kilo, aby sa mu nielen ľahšie dýchalo a žilo, ale aby tiež konečne zabodoval i u nežnejšieho pohlavia, ktoré ho zatiaľ pomerne dosť vytrvalo ignoruje... Napriek tomu, alebo možno práve preto, nestráca ani humor, ani nádej – ba práve naopak, má ich na rozdávanie! Ktovie, možno práve tým zapôsobí na sympatickú Molly na ich prvom, dosť nekonvenčnom stretnutí - na stretnutí „Anonymných jedákov“! Hoci si spolu v podstate hneď niečo začnú, menší problém vidí Mike od začiatku v tom, že je rovnako bezradný pri randení, ako pri chudnutí... Je však skalopevne rozhodnutý poradiť si s jedným i druhým „problémom“ – najlepšie, ako len vie!

Molly Flynnová (Melissa McCarthy)
Mike a Molly - Molly
 
Sympatická učiteľka štvrtáčikov na základnej škole je milá, veselá, nadpriemerne inteligentná a starostlivá – a rada by svoju nekonfekčnú veľkosť o čosi zredukovala, no zatiaľ sa jej to veľmi nedarí... Keď sa ma stretnutí „Anonymných jedákov“ zoznámi s Mikeom, ktorý ma evidentne rovnaký problém, padnú si do oka a začnú spolu chodiť. Teda, chodiť asi nie je celkom ten správny výraz, pretože je to skôr až dojímavo neohrabané a nešikovné snaženie sa dvoch neveľmi skúsených osamelých smoliarov o aké-také romantické zblíženie! Pre Molly je ako randenie, tak i chudnutie ešte o to ťažšie, že ju svojimi zaručene dobrými radami neustále ničia jej extrémne uvravené a ultraštíhle mama a sestra...

Carlton „Carl“ McMillan (Reno Wilson)
Mike a Molly - Carl
 
Mikeov partner vedie na dlhoročného ostrieľaného policajného dôstojníka pomerne netradičný a skrušujúci osobný život – žije v jednom byte spolu so svojou prastarou babičkou, so ženami mu to vôbec nejde, je zúfalo osamelý, a tak nečudo, že sa temer bez prestania ľutuje! Nadovšetko miluje soul hudbu a gospel, no ak ho chcete zaručene naštvať, pustite mu nejaký bluegrass – ten totiž zo srdca neznáša! Carl sa veľmi snaží byť Mikeovi tým najlepším partnerom a priateľom, preto ho všemožne podporuje nielen v úsilí zhodiť nejaké to kilo, ale tiež v snahe nájsť malé ľudské šťastie s Molly!

Samuel (Nyambi Nyambi)
Mike a Molly - Samuel
 
Neskutočne sarkastický čašník z reštaurácie, do ktorej sa Mike a Carl pravidelne chodievajú najesť, pochádza z Afriky, presnejšie zo Senegalu – a veľmi často, teda vlastne skoro nepretržite, špikuje svoje poznámky a pripomienky odkazmi na zástupy hladujúcich vo svojej domovine... Preto zrejme ani veľmi neprekvapí, že otvorene a neskrývane pohŕda „podradnými a malichernými“ problémami svojich zákazníkov! Samuelovou najväčšou radosťou je uťahovať si z Mikea kvôli jeho pretrvávajúcim problémom s nadváhou – vie sa však tiež, ak treba, zachovať ako skutočný priateľ a podať pomocnú ruku.

Joyce Flynnová (Swoosie Kurtz)
Mike a Molly - Joyce
 
Už na prvý pohľad je pomerne extravagantná Mollyina mama z úplne iného cesta ako Molly – a nejde len o nadbytočné kilogramy, s ktorými nikdy nemusela bojovať! V tomto (a vlastne i v mnohých iných ohľadoch) má Joyce skrátka oveľa viac spoločné so svojou druhou dcérou Victoriou... Odmieta sa len tak bez boja poddať pribúdajúcim rokom - veľmi dbá na to, aby pôsobila mladistvo a moderne, a to nielen vzhľadom, ale i názormi! S miernym zveličením možno povedať, že slovné spojenie „veselá vdova“ vymysleli presne pre ňu! Hoci totiž Mollyinho a Victoriinho otca dávno pochovala a oplakala, nové šťastie našla po boku nie dosť jednoduchého Vincenta Moranta (Louis Mustillo), s ktorým sa podľa nálady zas a znova rozchádza a dáva dokopy...

Victoria Flynnová (Katy Mixon)
Mike a Molly - Victoria
 
Mollyina krásna sestra rozhodne nepatrí medzi najbystrejšie stvorenia na tejto planéte, skôr naopak. Hoci na rozdiel od Molly nemá žiadne problémy s váhou, má dosť iných vlastných trápení. Tak napríklad je pre ňu extrémne ťažké udržať si akéhokoľvek priateľa! Hoci... V tomto prípade iste zaváži, že sa veľmi rada nezáväzne zabáva a že s temer železnou pravidelnosťou sa po prehýrenej noci prebudí vždy vedľa iného partnera - a zvyčajne ženatého! Jej druhou slabosťou, taktiež spojenou s nekonečnými večierkami, je časté fajčenie „trávy“, čo sa dosť výrazne podpísalo na jej už i tak nie práve žiarivom intelekte. Nuž a do tretice... Už aj výber jej povolania svedčí o tom, že Victoria práve nespadá do kategórie „obyčajné dievča“ – stará sa totiž o vizáž nebožtíkov v miestnom pohrebnom ústave!

Komentáre ( 0)