Dva a pol chlapa VIII.

01. 12 2021 05:10 | trinity
Dva a pol chlapa
Dva a pol chlapa Foto: Warner Bros./TV Markíza

Smoliarovi Alanovi najprv obrátil živote hore nohami jeho nezávislý brat Charlie, neskôr excentrický miliardár Walden...!

(Two and a Half Men, Situačná komédia, USA, 30´, 22. september 2003 - 19. február 2015, Stereo, HD)
Hrajú: Jon Cryer, Angus T. Jones, Conchata Ferrell, Holland Taylor, Ahton Kutcher, Marin Hinkle, Melanie Lynskey, Charlie Sheen, Courtney Thorne-Smith


V pondelok až nedeľu o cca 16.45
Úspešný producent reklamných spotov a džinglov Charlie Harper (Charlie Sheen) si plnými dúškami vychutnáva sladký život starého mládenca - v nádhernej rozľahlej vile na slnečnej pláži v malebnom Malibu, so zaparkovaným luxusným mercedesom v garáži a s výstavnými exemplármi zbožňujúcimi pohľadmi naňho hľadiaceho ženského pokolenia po boku. No len do chvíle, kým mu doňho značne rušivo vkráčajú jeho brat Alan (Jon Cryer) a synovec Jake (Angus T. Jones), ktorí sa k nemu chcú nasťahovať.

Alan bol vyhľadávaným a uznávaným ortopédom, jeho kariéra sa však začala rúcať ako domček z karát v momente, keď podľahol depresii – pretože ho opustila manželka! Charlie síce nie je práve nadšený predstavou, že bude mať náhle dvoch spolubývajúcich (a na ktovie ako dlho) – ale, keďže nie je až taký sviniar, ako to o ňom rady šíria jeho bývalé, ktorým sa nepodarilo pripútať si ho na večnosť, nad oboma sa zľutuje a prichýli ich pod svojou strechou.

Ďalšími nečakanými komplikáciami v Charlieho dosiaľ temer rozprávkovom živote sa ukážu byť jeho a Alanova narcistická a emocionálne (nielen) pre oboch toxická matka Evelyn (Holland Taylor), Alanova neskutočne neurotická exmanželka Judith (Marin Hinkle), Charlieho neospravedlniteľne despotická domáca Berta (Conchata Ferrell) a Rose (Melanie Lynskey) – neuveriteľne manipulatívna a pračudesne šialená susedka, ktorá mala pred časom s Charliem malú aférku, je ním dodnes posadnutá a zároveň skalopevne rozhodnutá zostať v jeho živote bez ohľadu na to, či s tým on súhlasí alebo nie.

Ešte šťastie, že hoci Charlie a Alan sú diametrálne odlišné nátury, ktoré na seba dennodenne narážajú, jedna vec ich spája – obaja milujú malého Jaka a chcú preňho len to najlepšie, skutočný domov zahŕňajúc. Pochopiteľne je len otázkou času, kedy v dome, obývanom troma mužmi, zavládne totálny nekontrolovateľný chaos...

Na konci ôsmej série to medzi nepolepšiteľným sukničkárom Charliem a jeho fanatickou dlhoročnou stalkerkou Rose už-už vyzeralo na dokonalý happyend, keď náhle zasiahol osud (a talentovaní scenáristi skvelého sitcomu Dva a pol chlapa) a všetko je zrazu inak! Začiatok IX. série sa totiž nesie v znamení Charlieho nečakanej tragickej smrti pod kolesami vlakovej súpravy parížskeho metra a jeho až nezvyčajne zábavného netradičného pohrebu, ktorého sa zúčastní väčšina jeho dlhodobých i krátkodobých posteľných spoločníčok!

Našťastie či nanešťastie Charlieho krásny dom na pláži neostane opustený - k jeho bratovi Alanovi a synovcovi Jakeovi, ktorý si nájomné za tento architektonický skvost pri najlepšej vôli a veľkej snahe nemôžu dovoliť, sa totiž prisťahuje nový spolubývajúci. Mierne depresívny excentrický miliardár Walden Schmidt (Ashton Kutcher), ktorý sa práve neúspešne pokúsil o samovraždu po tom, čo ho opustila manželka! :-)

Z nového chlapa v dome je, mimochodom, najviac nadšená svojrázna domáca Berta. Nečudo – je totiž nielen mladší, krajší a niekoľkonásobne bohatší, než bol Charlie, ale tiež temer nonstop... Nahý! :-)