Komisár Rex VIII.

18. 12 2019 04:30 | trinity
Komisár Rex
Komisár Rex

Výkonnosť v službe si psí komisár občas „kompenzuje“ tvrdohlavosťou a neposlušnosťou mimo nej...

(Komissar Rex, Nem./Rak., 1993-2004, Stereo)
Hrajú: Elke Winkens, Alexander Pschill, Martin Weinek, Gedeon Burkhard, Gerhard Zemann, Heinz Weixelbraun, Tobias Moretti, Wolf Bachofner, Karl Markovics, Fritz Muliar


Pondelok až piatok o cca 18.20
Po smrti svojho pána, psovoda protibombového komanda, pri výkone služby dlho odmietal vycvičený pes Rex jesť a vyzeralo to tak, že sa rozhodol milovaného pána nasledovať... Našťastie - keďže mu hrozila alebo smrť vyhladovaním alebo utratenie - sa ho ujal mladý nádejný komisár Richard Moser (Tobias Moretti), ktorý mu tak dal novú šancu pomáhať ľuďom. Tentoraz ako „dôstojníkovi“ v službách viedenského oddelenia vrážd!

Komisár Rex je pravdepodobne najobľúbenejším a najznámejším „kožuchom plným bĺch“ v nielen po nemecky hovoriacich krajinách.

Spolu so svojimi kolegami z viedenského oddelenia vrážd prilákal chlpatý komisár k obrazovkám len v Nemecku viac ako 8,5 miliónov fanúšikov – a to ho môžu „v akcii“, po boku niektorého z jeho ľudským kolegov (podľa odvysielanej série) vidieť i vo viac ako 100 krajinách sveta!

Dlho predtým, ako boli všetky množiace sa špekulácie o budúcnosti seriálu oficiálne potvrdené (prekvapivo), sa začalo šepkať čosi o pripravovaných zmenách (cca na prelome rokov 1999/2000). V októbri roku 2000 ohlásili odchod zo seriálu hneď dvaja jeho hlavní predstavitelia - Gedeon Burkhard alias komisár Alex Brandtner a Heinz Weixelbraun alias Christian Böck. Burkhard sa chcel opäť venovať nakrúcaniu filmov, Weixelbraun zase túžil po návrate na dosky, ktoré znamenajú svet. V máji 2001 sa v seriáli obaja objavili posledný raz – vysvetlenia odchodu obľúbených postáv Brandtnera a Böcka sa však diváci, žiaľ, nedočkali...

Oficiálne sa novými partnermi populárneho psieho komisára stali na jeseň roku 2002 komisár Marc Hoffmann (Alexander Pschill) a jeho kolegyňa Niki Herzogová (Elke Winkens). O tom, že majú divákom (podobne ako ich predchodcovia) čo ponúknuť, netreba vôbec pochybovať!


Kto je kto
Niki Herzogová (Elke Winkens)
Už ako malé dievčatko sa rada vŕtala v spisoch svojho otca, tiež úspešného vyšetrovateľa oddelenia vrážd v Dolnom Rakúsku, ktorý ako veľmi mladý zomrel pri výkone služby. Po absolvovaní špeciálneho výcviku sa táto šarmantná policajtka stala, po vzore milovaného otca, posilou viedenského oddelenia vrážd.

Marc Hoffmann (Alexander Pschill)
Chcel byť pôvodne právnikom, štúdium však nedokončil, pretože sa radšej chcel venovať kriminálnym prípadom priamo v teréne. Je to typický analytik so zmyslom pre suchý anglický humor. Okrem hravého vzťahu k svojmu psiemu kolegovi Rexovi by rád nadviazal i hlbší vzťah s ďalším členom svojho tímu – s krásnou Niki, s ktorou (ešte skôr ako sa dozvedel, že budú kolegami) prežil nezabudnuteľné chvíle...

Leo Graf (Gerhard Zemann)
Je súdny posudkový lekár. Bol blízkym priateľom Brandtnerovej skupiny a rovnako dobre vychádza aj s dvojicou jeho nástupcov - Niki Herzogovou a Marcom Hoffmannom.

Christian Böck (Heinz Weixelbraun)
Nastúpil po odchode Stockingera (tretia séria) na post prvého asistenta komisára Mosera a neskôr sa stal i pravou rukou Alexa Brandtnera.

Alex Brandtner (Gedeon Burkhard)
Nastúpil po tragickej smrti komisára Mosera na jeho miesto a stal sa tak novým partnerom psieho komisára Rexa (štvrtá séria)!

Fritz Kunz (Martin Weinek)
Nastúpil ako druhý asistent po Höllelerovi (štvrtá séria). Chorobne si udržuje poriadok na svojom pracovnom stole a preto sa často stáva terčom vtipov svojich kolegov.

Peter Hölleler (Wolf Bachofner)
Bol vždy druhým asistentom. Najprv komisára Mosera a neskôr i komisára Brandtnera.

Richard Moser (Tobias Moretti)
Bol prvým komisárom viedenského oddelenia vrážd, po ktorého boku verne i v tých najťažších situáciách stál psí komisár Rex – až do jeho tragickej smrti počas prestrelky (štvrtá séria).

Ernst Stockinger (Karl Markovics)
Bol prvým asistentom komisára Mosera. Mal panický strach zo všetkých psov, najviac však zo svojho štvornohého kolegu Rexa. Nakoniec sa nechal preložiť do Salzburgu, pretože jeho manželka v tomto meste zdedila zubársku prax...

Max Koch (Fritz Muliar)
Kedysi pracoval ako komisár na oddelení vrážd. Mal veľkú zásluhu na tom, že Richard Moser nastúpil na tento post hneď po ňom. I keď už bol dôchodcom, pomáhal Moserovej pracovnej skupine s riešením prípadov.

Komentáre ( 0)