Pred morom dali mnohí prednosť domácim jazerám. Pozreli sme sa na tie najznámejšie

24. 07 2021 19:25 | BRATISLAVA/TV Markíza
Ilustračné foto.
Ilustračné foto. Foto: TV Markíza

Pozrize sa, kde všade sa dá okúpať a ako to tam vyzerá.

Slanú vodu vymenili za jazero. Brehy slovenských morí sú toto leto plné dovolenkárov. Kde všade sa dá okúpať a ako to tam vyzerá? Hlavu na hlave nájdete aj tam, kde bolo roky mŕtvo.

V okolí Banskej Štiavnice je 24 historických banských tajchov. Priťahujú ľudí z mnohých regiónov, hoci voda v nich nie je vyhriaty Jadran. Na Počúvadlianskom jazere nechýba ani stará dobrá klasika - vodné bicykle.

Keď je vydarený víkend a je slnečno, tak všetkých 20 bicyklov aj člnov je na vode. Koho prepadne hlad a smäd, jedáleň, či bufet, je vždy nablízku.

Pláž na Duchonke bývala v 80. rokoch plná ľudí. A dovolenkári sa sem opäť pomaly vracajú. Dopoludnia počas týždňa je pri vode pokoj, pláž sa začne plniť po práci a cez víkendy. Ak na Duchonke stanujete alebo kempujete, môžete využiť spoločné sprchy alebo toalety.

Tak ako vlani, aj tohto roku počas pandémie sa mnohí rozhodli dovolenku stráviť aj pri východniarskom mori na Domaši.

V zátoke počas horúceho víkendu teplota vody stúpla až na 30 stupňov Celzia. Chaty i hotely sú už beznádejne obsadené do konca leta.

Najväčším lákadlom aj tejto sezóny je výletná loď. Vyhliadkovú plavbu rekreantom na nej spríjemňujú známe slovenské kapely.

Pozrite si aj reportáž

 

Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.