Skupina PPF dokončila prevzatie spoločnosti CME

13. 10 2020 15:25 | tlačová správa
Didier Stoessel
Didier Stoessel

Skupina PPF ( „PPF“) oznamuje, že jej dcérske spoločnosti dokončili akvizíciu spoločnosti Central European Media Enterprises Ltd. ( „CME“). Skupina PPF teraz plne majetkovo kontroluje aktivity CME v Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Transakcii predchádzalo regulatórne schválenie Európskou komisiou, národnými regulátormi v niektorých krajinách a akcionármi CME. Akcie boli stiahnuté z burzy NASDAQ Global Select Market a z Burzy cenných papierov Praha a po dokončení akvizície prestávajú existovať. Akcionári, ktorí bezprostredne pred účinnosťou akvizície vlastnili akcie CME kategórie A, dostanú 4,58 USD za jednu akciu.

„Uvedomujeme si zodpovednosť, ktorú na seba prevzatím CME berieme. Jej pozícia na trhu je veľmi dobrá, a preto budeme ďalej pokračovať v budovaní siete navzájom nezávislých televíznych kanálov v jednotlivých krajinách. Veríme tiež, že sa nám podarí vytvoriť nové obchodné príležitosti prepojením mediálnych a telekomunikačných služieb. CME má množstvo verných divákov, my im budeme aj naďalej prinášať kvalitný a atraktívny obsah,“ povedal väčšinový vlastník PPF Petr Kellner.

Pozíciu generálneho riaditeľa CME s okamžitou platnosťou prevezme Didier Stoessel, ktorý bude zodpovedný za český, slovenský, rumunský a slovinský trh. Zo svojho predchádzajúceho pôsobenia v spoločnostiach Modern Times Group, HSBC Investment Bank a Merrill Lynch International má rozsiahle manažérske a strategické skúsenosti v oblasti médií, technológií a medzinárodných financií. Generálnym riaditeľom CME v Bulharsku sa stane Luboš Jetmar, ktorý bude zodpovedný za prevádzku, stratégiu a realizáciu plánov ďalšieho rozvoja.

„Preberáme výkonnú a kvalitne riadenú firmu s veľkým renomé u divákov. Teším sa na spoluprácu so skvelými ľuďmi v našich TV staniciach. Mojou prioritou bude urýchliť digitálnu transformáciu firmy, posilniť tvorbu vlastného obsahu, prinášať divákom zábavu a, samozrejme, zachovať existujúce nezávislé a objektívne spravodajstvo,“ hovorí Didier Stoessel.

CME prevádzkuje televízne stanice v Českej republike, na Slovensku, v Rumunsku, Slovinsku a Bulharsku. Patrí medzi popredné mediálne a zábavné spoločnosti v strednej a východnej Európe. Celkovo 30 televíznych kanálov, ako bezplatných, tak platených, pokrýva svojím vysielaním na piatich trhoch území so 45 miliónmi divákov.

Komentáre (0)