Na Markíze štartuje maratón piatich predvolebných diskusií

13. 02 2020 13:00 | Tlačová správa
Gabriela Kajtárová a Michal Kovačič
Gabriela Kajtárová a Michal Kovačič Foto: TV Markíza

Priestor v nich postupne dostanú zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

Slovensko čakajú v sobotu, 29. februára 2020, parlamentné voľby, ktoré rozhodnú o ďalšom smerovaní krajiny v najbližších rokoch. Televízia Markíza pri tejto príležitosti už v sobotu, 15. februára 2020, odštartuje sériu piatich predvolebných diskusných relácií, v ktorých postupne dostanú priestor zástupcovia všetkých 25 kandidujúcich politických subjektov.

„Do jednotlivých relácií sme ich pozývali podľa kľúča schváleného Radou pre vysielanie a retransmisiu, čiže od tých s najnižšími až po najvyššie volebné preferencie, tak ako nám to ukázali prieskumy dvoch renomovaných agentúr FOCUS a AKO. Zástupca každého kandidujúceho subjektu bude mať rovnaký čas diskutovať na najdôležitejšie témy, ako aj predstaviť svoj volebný program,“ povedal Henrich Krejča, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Plán vysielania predvolebných diskusných relácií na TV Markíza

• Sobota 15. 2. 2020 o 10:15 – 99 % - občiansky hlas, Hlas Pravice, Slovenské hnutie obrody, Slovenská liga, Slovenská ľudová strana Andreja Hlinku, Práca slovenského národa – moderuje Gabriela Kajtárová
• Sobota 22. 2. 2020 o 12:40 – Solidarita, Hlas ľudu, Starostovia a nezávislí kandidáti, Demokratická strana, Máme toho dosť!, Socialisti.sk – moderuje Gabriela Kajtárová
• Nedeľa 23. 2. 2020 o 13:20 – Vlasť, Dobrá voľba, MKO-MKS, Most-Hídmoderuje Michal Kovačič
• Pondelok 24. 2. 2020 o 20:30 – SNS, SaS, KDH, Sme rodina – moderuje Michal Kovačič
• Utorok 25. 2. 2020 o 20:30 - PS/Spolu, Za ľudí, ĽSNS, Smer-SD, OĽaNO – moderuje Michal Kovačič

Televízia Markíza bude parlamentné voľby podrobne mapovať vo svojich spravodajských a publicistických reláciách, samozrejmosťou bude aj mimoriadne volebné štúdio s atraktívnymi hosťami, a následne aj povolebné diskusné špeciály so zástupcami politických subjektov, ktoré voliči posunú do parlamentu. Bezprostredne po zatvorení volebných miestností prinesieme výsledky exkluzívneho exit pollu agentúry FOCUS, ktorý divákom naznačí, ako voľby dopadli. Komplexné informácie a výsledky sprostredkuje tiež spravodajský portál TVnoviny.sk.


PR oddelenie skupiny Markíza

Komentáre ( 0)