Máte Skylink? Nezabudnite si včas preladiť stanice Markíza HD a Doma HD!

08. 04 2019 13:25 | Tlačová správa
Pohľad do réžie Telerána
Pohľad do réžie Telerána Foto: TV Markíza,

Na nutnosť preladenia bude na pôvodných frekvenciách upozorňovať aj textová informácia vložená priamo do obrazu.

Pre všetkých zákazníkov satelitnej platformy Skylink máme dôležité upozornenie. Vo štvrtok, 25. apríla 2019, dôjde k ukončeniu vysielania staníc Markíza HD a Doma HD na ich pôvodných frekvenciách. Ak nemáte satelitný prijímač vybavený funkciou automatického ladenia FastScan, je potrebné, aby ste si tieto programy naladili manuálne na ich nových frekvenciách.

Pri prelaďovaní postupujte podľa návodu na obsluhu vášho satelitného prijímača alebo televízora a použite nové parametre pre naladenie oboch staníc, ktoré sú uvedené v tabuľke na konci článku. Ak však používate prijímač vybavený funkciou FastScan, obe stanice sa vám naladia automaticky a vy už nemusíte riešiť vôbec nič – iba ďalej nerušene sledovať naše vysielanie.

Markíza HD aj Doma HD už aktuálne vysielajú súbežne na starých aj nových frekvenciách, odporúčame vám preto vykonať preladenie čo najskôr, aby ste ani na chvíľu neprišli o vaše obľúbené stanice. Na nutnosť preladenia bude na pôvodných frekvenciách upozorňovať aj textová informácia vložená priamo do obrazu. V prípade, že nie ste zákazníkom Skylinku a napriek tomu túto informáciu uvidíte na svojej obrazovke, odporúčame vám kontaktovať vášho televízneho operátora so žiadosťou o nápravu.

Skylink: Nové vysielacie parametre staníc Markíza HD a Doma HD
 

Viac informácií nájdete na stránke: https://www.skylink.sk/preladenie

Komentáre ( 0)