Americkú speváčku totálne zahanbili. Ona že je príliš veľká?!

22. 01 2019 12:00 | ls
Americkú speváčku ponížili kvôli postave, vraj je veľká. Poslala im drsný odkaz!
Americkú speváčku ponížili kvôli postave, vraj je veľká. Poslala im drsný odkaz! Foto: Profimedia.sk

Návrhári ju odmietli obliecť na Grammy.

Radosť netrvala dlho. Americkú speváčku Bebe Rexha (29) nominovali na prestížnych hudobných cenách Grammy Awards hneď v dvoch kategóriách (Najlepší nováčik a Najlepšie country/group vystúpenie), no veľmi dlho sa z nich netešila. Keď totiž začala riešiť, v akých šatách príde na červený koberec, zamrzol jej úsmev.

Jej tím kontaktoval niekoľko svetových módnych dizajnérov a väčšina z nich pre speváčku odmietla ušiť šaty. Bebe totiž nosí americkú veľkosť oblečenia 6 - 8 (v Európe sú to veľkosti 38 a 40, pozn. red.), čo sa im zdalo „príliš veľké“.

Zdroj: Instagram/beberexha

Speváčku to, pochopiteľne, nahnevalo a návrhárom poslala jasný odkaz. „Tvrdíte, že všetky ženy na svete, ktoré nosia veľkosť 8 a vyššie, nie sú krásne a nemôžu nosiť vaše šaty. Takže odkazujem všetkým, ktorí tvrdia, že som tučná a nemôžu ma obliecť, poj**te sa, nechcem si obliecť vaše sku**ené šaty,“ odkázala vo videu, ktoré uverejnila na svojom instagramovom účte.

Zdroj: Instagram/beberexha

Bebe tak upozornila na nezmyselný ideál ženskej krásy a stále sa zvyšujúci tlak, ktorý svetové módne značky a médiá vyvíjajú na dospievajúce dievčatá. Podľa nich môže byť úspešná len tá, ktorá nosí čo možno najmenšiu veľkosť. Odborníci upozorňujú, že stále viac dievčat v tínedžerskom veku sa tak snaží o vytŕčajúce kosti a prepadnuté líca a vystavujú sa tak riziku anorexie či bulímie.

„Ak sa vám nepáči môj štýl alebo moja hudba, to je jedna vec. Ale nehovorte, že nemôžete obliecť niekoho, kto nenosí veľkosť ako z predvádzacieho móla. Mali by ste učiť ženy, aby milovali svoje telá namiesto toho, aby sa cítili menejcenne len pre svoju veľkosť! Sme krásne bez ohľadu na veľkosť!“ napísala speváčka na svojom instagramovom účte, za čo si vyslúžila tisícky pozitívnych ohlasov.

Zdroj: Instagram/beberexha

Komentáre ( 0)