Prehovorila manželka údajného mafiánskeho bossa: Nepríjemné spomienky!

09. 10 2017 21:13 | BRATISLAVA/TV Markíza
Vtedajšia manželka Petra Čongrádyho Linda Chrenová
Vtedajšia manželka Petra Čongrádyho Linda Chrenová Foto: TV Markíza

Petra Čongrádyho zavraždili 24 ranami zo samopalov v septembri 2004.

Údajný mafiánsky boss Peter Čongrády pred svojou likvidáciou vraj tušil, že po ňom „idú". Potvrdila to jeho manželka. Spomenula aj jeho kontakty so zločineckou skupinou sýkorovcov. Od vraždy Petra Čongrádyho prešlo už 13 rokov, no podľa prokurátora nie všetci jeho kati sú potrestaní. Proces s piatimi mužmi stále nie je uzavretý.

Petra Čongrádyho zavraždili 24 ranami zo samopalov v septembri 2004. Považovali ho za jedného nástupcov Miroslava Sýkoru. Jeho vtedajšia manželka dnes prehovorila aj o jeho kontaktoch z podsvetia.

„Môžem povedať, že ľudia, ktorí sú teraz zaraďovaní do skupiny sýkorovcov, že boli tak nejako častejšie s ním v kontakte, ale že by s nimi páchal nejakú trestnú činnosť, to absolútne nemám o tom vedomosť," povedala vtedajšia manželka Čongrádyho Linda Chrenová.

K vražde Petra Čongrádyho sa strelci priznali a dostali aj tresty. Z brutálneho skutku ale vinia aj ďalších piatich mužov. Každý mal mať svoju úlohu. Podľa prokurátora strieľali na pokyn Sergeja Miňajlenka a Ivicu Toliča. Práve Miňajlenko sa mal báť o život. Údajne pracoval pre sýkorovcov, no po Sýkorovej smrti sa vraj s Čongrádym nepohodol.

„Ešte pred skutkom som sedela s kamarátkami v reštaurácii Brit a Peter mi zavolal, že kde si, čo robíš. Povedala som , že som v Brite a on, že čo robíš v Brite a okamžite odtiaľ vypadni, ty sedíš v podniku, ktorí stráži Sergej, ktorý ma chce zabiť," povedala vtedajšia manželka Čongrádyho Linda Chrenová.

Viac v reportáži Zuzany Ondruškovej

 

Komentáre (0)