Šéfka bytovej mafie Znamenáková strávi štvrťstoročie za mrežami

22. 02 2017 12:18 | BRATISLAVA/TASR
Zuzana Znamenáková
Zuzana Znamenáková Foto: TASR

Pred desiatimi rokmi si objednala vraždu majiteľa domu v bratislavskom Prievoze Viliama Andrášika.

Šéfka tzv. „bytovej mafie" Zuzana Znamenáková strávi za mrežami 25 rokov. Definitívne o tom dnes rozhodol najvyšší súd, ktorý zamietol jej odvolanie voči rozsudku Špecializovaného trestného súdu z februára minulého roka.

Súd v stredu (22. 2.) rozhodoval v prípade úkladnej vraždy majiteľa domu v bratislavskom Prievoze Viliama Andrášika z roku 2007. Dom chcela získať skupina pod vedením Zuzany Znamenákovej.

Podľa obžaloby mala zaplatiť Milanovi Struhalovi, aby sa Andrášika zbavil, sumu 1,5 milióna Sk. Struhal si na mužovu likvidáciu zavolal na pomoc ďalšie osoby. Podľa medializovaných informácií mali potom obeti priviazať na nohy činky a hodiť ju do Beňovského jazera, kde sa utopila.

ŠTS v Banskej Bystrici vo februári minulého roka poslal v tejto veci obžalovanú Zuzanu Znamenákovú a Juraja Minárika za mreže na 25 rokov, ďalším osobám uložil podmienečné tresty alebo od potrestania upustil.

Jednou takouto osobou bol práve aj Milan Struhal, ktorý pri objasňovaní prípadu spolupracoval s políciou. Práve voči jeho výpovedi mali námietky obžalovaná Znamenáková a Minárik, ktorí sa voči rozhodnutiu prvostupňového súdu odvolali.

„Pán Struhal mi zničil život. V živote by mi nenapadlo, aby som niekoho zabil," uviedol na súde obžalovaný Minárik s tým, že skutok, ktorý mu kládla prokuratúra za vinu, nespáchal.
Vinu popierala aj obžalovaná Znamenáková. „Nikdy som nesúhlasila s tým, aby bol Andrášik úmyselne usmrtený," vyjadrila sa.

Senát NS SR však ich tvrdeniam neuveril. „Okrem Struhala, ktorého označili ako nedôveryhodného svedka, tam boli aj ďalšie výpovede, vecné a listinné dôkazy," uviedol okrem iného predseda senátu pri odôvodňovaní rozhodnutia. Tresty pre obžalovaných označil ako „zákonné a spravodlivé".

Milan Struhal si odpykáva 25-ročný trest za iné dve vraždy.

Rozsudok je právoplatný a nie je možné voči nemu podať riadny opravný prostriedok.

Komentáre ( 0)