50 Cent fanúšikov rozhodne neomŕza. Praha spôsobila šialenstvo

24. 08 2022 09:30 | tlačová správa, markiza.sk
50 Cent
50 Cent Foto: Profimedia.sk

Legendárny raper vystúpi v októbri v Prahe. A nie raz!

Po tom, čo usporiadatelia pražského koncertu 50 Centa oznámili, že legendárny raper vystúpi v O2 arene, stačilo pár dní na to, aby sa lístky vypredali. Po fenomenálnom úspechu tak pre obrovský záujem fanúšikov pridal 47-ročný rodák z New York City ďalšiu šou. Druhý koncert sa v najväčšej českej hale uskutoční 17. októbra 2022 od 20.00 h.

Hoci sa 50 Cent, vlastným menom Curtis Jackson II, rozhodol rozšíriť svoje aktuálne turné o pražskú zastávku až na poslednú chvíľu, vypočutie českých fanúšikov sa vyplatilo. Priaznivci jedného z najúspešnejších umelcov svojej doby následne vyslali naspäť jasný odkaz. Nevídanou vlnou záujmu ukázali, že jeho tunajšia fanúšikovská základňa je stále veľmi veľká a umelcovho návratu po 12 rokoch sa nevedia dočkať. Dlhoočakávaný návrat autora hitov ako In Da Club, Candy Shop, Window Shopper a mnohých ďalších sa tak uskutoční naozaj vo veľkom štýle hneď dvakrát - 17. a 18. októbra 2022 v pražskej O2 arene.

50 Cent v Prahe
Foto: a.s. Bestsport
 

Legendárny raper, vyhľadávaný producent, príležitostný herec a mimoriadne úspešný podnikateľ je uznávaný ako jeden z najtalentovanejších umelcov svojej doby. Držiteľ cien Grammy sa preslávil debutovým albumom Get Rich or Die Tryin', ktorého sa predalo viac než 30 miliónov po celom svete. Štúdiovka z roku 2002, s ktorou Jacksonovi pomohli vtedy slávnejší kolegovia Dr. Dre a Eminem, trhala rekordy a prepisovala hudobnú históriu, 50 Cent za album pozbieral rad ocenení.

So skúsenými harcovníkmi Dr. Dre a Eminemom sa nedávno opäť zišli na jednom pódiu počas vystúpenia v polčase Super Bowlu, ostro sledovaného športového sviatku amerického futbalu. Celý svet nadšene sledoval strhujúcu Halftime Show, ktorá tentoraz patrila hiphopovým legendám. K menovanej trojici sa pripojili Snoop Dogg, Kendrick Lamar a kráľovná hip hopu a soulu Mary J. Blige.

Jackson ani po rokoch od prelomového albumu neprestáva dominovať najvyšším priečkam svetových hitparád a na konte má mnoho megahitov, či už ako autor alebo interpret, sám alebo v spolupráci so svetovými hudobnými hviezdami.

In Da Club


Candy Shop


Window Shopper