Po nehode ochrnul od pliec dole: Hviezda seriálu Magnum podľahla vážnym zraneniam

08. 08 2022 14:15 | markiza.sk
Vo veku 83 zomrel herec Roger E. Mosley
Vo veku 83 zomrel herec Roger E. Mosley Foto: Profimedia.sk

Smutnú správu zverejnila dcéra.

Vo veku 83 zomrel herec Roger E. Mosley. Objavil sa napríklad ako jedna z hlavných hviezd v seriáli Magnum, ktorý sa vysielal v rokoch 198 – 1988. Tam si zahral po boku Toma Selleck. Účinkoval tiež v seriáli Kojak alebo Walker, texaský jazdec.

Správu o smrti zverejnila jeho dcéra na sociálnej sieti. Podľa jej slov, otec odišiel v kruhu najbližších. Zomrel na následky nehody, ktorú utrpel niekoľko dní pred tým a ostal po nej paralyzovaný od pliec dole.

Roger sa narodil 18. decembra 1938 a hral v originálnom seriáli Magnum P.I. pilota helikoptéry počas celého osemročného trvania seriálu. Objavil sa v 158 epizódach seriálu po boku Toma Sellecka, hlavného predstaviteľa seriálu.

Okrem Magnum P.I. sa Roger objavil v rôznych televíznych seriáloch, vrátane Love Boat, Night Gallery, Sanford and Son, Kung Fu, Night Court, Hangin' With Mr. Cooper, Rude Awakening, Las Vegas a Fact Checkers Unit.

Jeho filmových úloh tiež nebolo málo. Spomeňme napríklad Blaxploitation, Hit Man, Sweet Jesus, Preacherman, Darktown Strutters a The River Niger. Hviezdil aj v iných filmoch, ako napríklad McQ, The Greatest, Semi-Tough, Heart Condition a Pentathlon.