Hviezda kapely Oasis oznámila, že má rakovinu

27. 04 2022 09:30 | tasr
Kapela Oasis počas koncertu v roku 2009.
Kapela Oasis počas koncertu v roku 2009. Foto: Profimedia.sk

Dobrou správou je, že je liečiteľná a čoskoro začne s liečbou.

Bývalý gitarista britskej rockovej skupiny Oasis Paul „Bonehead“ Arthurs v utorok oznámil, že mu diagnostikovali rakovinu mandlí a urobí si prestávku v hraní s Liamom Gallagherom.

„Chcem vám len oznámiť, že sa chystám urobiť si na krátky čas prestávku v hraní. Diagnostikovali mi rakovinu mandlí, ale dobrou správou je, že je liečiteľná a čoskoro začnem s liečbou,“ napísal na Twitteri tento hudobník-multiinštrumentalista (56), ktorý bol zakladajúcim členom kapely Oasis z anglického mesta Manchester.

Na snímke Paul Arthurs na koncerte v Londýne v roku 1996:

Na snímke Paul Arthurs na koncerte v Londýne v roku 1996.
Foto: Profimedia.sk
 

„Budem vás informovať, ako to postupuje, som nešťastný, sklamaný, chýbajú mi koncerty s Liamom a kapelou. Užite si to najlepšie leto a koncerty, na ktoré pôjdete. Čoskoro sa uvidíme,“ dodal.

Arthurs a Gallagher začali spolu prvýkrát hrať v skupine The Rain, ktorú Gallagher navrhol premenovať na Oasis.

Nemali však veľký úspech, až kým sa k nim nepridal Gallagherov starší brat Noel a stali sa celosvetovými hviezdami, píše agentúra DPA.

Arthurs odišiel z Oasis v roku 1999, ale nasledujúce roky pokračoval v spolupráci s Liamom Gallagherom, vrátane jeho kapely Beady Eye, a aj vo svojich sólových projektoch.

Minulé leto táto dvojica spolu vystupovala počas Gallagherových headlinových vystúpení na festivaloch v anglických mestách Reading a Leeds.

Bývalý frontman Oasis Liam Gallagher vyjadril na Twitteri Arthursovi podporu. „Posielam VEĽA lásky Boneheadovi a jeho rodine. Želám ti skoré uzdravenie, všetci na teba myslíme,“ citoval ho portál britskej stanice Sky News.