Šialenstvo na diaľnici v San Diegu: Ľudia zbierali rozletené bankovky

22. 11 2021 06:35 | TASR
Ľudia na diaľnici zbierajú bankovky.
Ľudia na diaľnici zbierajú bankovky. Foto: Youtube/Demi Bagby

Polícia na mieste zatkla dvoch ľudí a všetkých, ktorí si stihli niekoľko bankoviek privlastniť, vyzvala, aby ich vrátili.

Bankovky, ktoré sa vysypali z obrneného vozidla na diaľnicu v americkom štáte Kalifornia, spôsobili obrovský chaos a dočasne zastavili premávku. K incidentu došlo v piatok ráno miestneho času v okrese San Diego, informovala v sobotu stanica BBC.

Video, ktoré nakrútila fitnesová influencerka Demi Bagby, zachytáva cestu a ľudí, ako zbierajú a radujú sa z jednodolárových a dvadsaťdolárových bankoviek. „Toto je tá najšialenejšia vec, akú som kedy videla,“ hovorí Demi vo videu.


Polícia na mieste zatkla dvoch ľudí a všetkých, ktorí si stihli niekoľko bankoviek privlastniť, vyzvala, aby ich vrátili.

„Ak by na diaľnicu spadlo niekoľko televízorov, tiež by ste si ich nemohli len tak vziať,“ uviedol príslušník diaľničnej polície Jim Bettencourt.

Podľa ďalšieho z príslušníkov diaľničnej polície sa už úradom ozvalo mnoho ľudí, ktorí zozbierané bankovky vrátili. „Ľudia toho prinášajú veľa,“ povedal bez spresnenia konkrétnych čísel. „Nazbierali tam veľa peňazí,“ dodal.