Agresívna vačica držala ženu ako rukojemníčku v jej vlastnom dome

16. 11 2021 08:00 | TVnoviny.sk
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/Carolyn Smith1

Vačicu prepustili bez toho, aby voči nej bolo vznesené obvinenie.

Polícia na Novom Zélande riešila nezvyčajný prípad. V nedeľu večer prijal policajný dispečing v meste Dunedin na Južnom ostrove hlásenie, že istú ženu drží ako rukojemníčku vačica. Žena tvrdila, že vždy keď sa z domu snaží dostať do svojho auta, bráni jej v tom agresívna vačica, ktorá sa z neznámeho dôvodu usadila na jej pozemku. Aj keď to znelo ako zlý žart, prosby ženy zneli tak naliehavo, že sa muži zákona rozhodli na mieste preveriť situáciu, píše portál The Guardian.

Keď policajti dorazili na miesto, najskôr si nevšimli nič podozrivé, no po chvíli sa z tmy vynoril spomínaný votrelec a jednému z mužov sa začala šplhať po nohe. Strážnik Craig Dinnisen okamžite usúdil, že ide buď o domáceho maznáčika, ktorý ušiel z domu alebo jedinca, ktorý bol iba nedávno oddelený od matky.

Policajti vačicu odchytili a vypustili do prírody na neďalekom mieste. Následne na sociálnej sieti s humorom informovali, že vačicu prepustili bez toho, aby voči nej bolo vznesené obvinenie.

Stretnúť na Novom Zélande vačicu, nie je nič výnimočné. Keďže ich okrem mačiek neohrozuje žiaden prírodný predátor, sú premnožené a pre novozélandskú prírodu predstavujú problém.

Vačice patria medzi importované druhy a na Novom Zélande sa prvýkrát objavili v roku 1837, keď ich priviezli na lodiach z Austrálie za účelom založiť chovné stanice produkujúce kožušiny. Odvtedy sa ich počty neustále zvyšujú pričom podľa posledného odhadu ich na Novom Zélande žije takmer 50 miliónov jedincov.